Призначення ресурсів на конкретні  задачі.



Для призначення ресурсів на задачі слід виконати наступні дії:

8.1. активізувати команду головного меню Задача та натиснути піктограму на інструментальній панелі в лівій частині  піктограму Вид- Диаграмма Ганта ;

8.2. в стовпці Название задачи виділити за допомогою миші першу із простих робіт чи задач, для якої слід призначити ресурси;

8.3. активізувати команду головного меню Ресурс , а потім на відповідній інструментальній панелі натиснути піктограму Назначить  ресурс ы , в результаті чого з’явиться додаткове вікно Назначение ресурсов (рис. 13).

Рис. 13. Додаткове вікно Назначение ресурсов

8.4. у вікні Назначение ресурсов вибрати ресурс, необхідний для виконання першої із робіт, вказати необхідну кількість вибраного ресурсу для цієї роботи  у стовпці Единицы (а) у відсотках чи частках -  для трудових ресурсів, наприклад, 50% або 0,5;   б) у вигляді конкретної кількості – для матеріальних ресурсів – наприклад , 2 пачки паперу) чи у стовпці Затраты  (для однойменного ресурсу, ввівши при цьому у відповідну чарунку грошову суму) та натиснути кнопку Назначить;

8.5. повторити кроки 8.2 – 8.4 для решти робіт чи задач, що ввійшли до проекту.

Існує і інший спосіб процедури призначення ресурсів. Він передбачає виконання наступних дій:

8.6. при активізованій діаграмі Ганта слід двічі натиснути маркером миші на тій задачі або роботі,  для якої необхідно призначити ресурси. В результаті таких дій з’явиться додаткове вікно  Сведения о задаче. В цьому вікні необхідно активізувати вкладинку Ресурсы і потім в стовпці Название ресурса вибрати та описати(див. вище п. 8.5)всі ресурси, необхідні для виконання обраної задачі, та натиснути ОК (рис. 14).

Рис. 14. Використання вікно Сведения о задаче для призначення ресурсів

 

Перевірка побудованого проекту на предмет перевантаження трудових ресурсів та усунення такого перевантаження , якщо воно має місце.

Для такої перевірки слід виконати наступні дії:

9.1. при активізованій команді головного меню Задача натиснути на інструментальній панелі на піктограму Вид- Диаграмма Ганта  та у вертикальному меню, що з’явиться, вибрати команду Лист ресурсов. В результаті таких дій з’явиться однойменне вікно Лист ресурсов (рис. 15).

  Якщо в переліку ресурсів запис хоча б про один трудовий ресурс стане червоного кольору, то саме цей трудовий ресурс і є перевантаженим!

Рис. 15. Вікно Лист ресурсов з інформацією про перевантажений трудовий ресурс

9.2. для вирішення проблеми перевантажених трудових ресурсів в системі передбачено ряд можливостей. Наведено деякі з них:

9.2.1. Перерозподіл навантаження трудових ресурсів.

Для цього необхідно виконати наступні дії:

а) при активізованій команді головного меню Задача шляхом використання на інструментальній панелі  командної послідовності Вид ® Использование ресурсов викликати однойменне вікно (рис. 16). За допомогою цього вікна   з’ясувати  конкретні дати перевантаження трудового ресурсу (див. календар зверху у правій частині екрану);

Рис. 16. Вікно Использование ресурсов з інформацією про перевантажений трудовий ресурс

б) скориставшись на інструментальній панелі командною послідовністю Вид ® Диаграмма Ганта , викликати однойменну діаграму і на її основі за допомогою календаря у правій верхній частині з’ясувати, на яких саме роботах має місце перевантаження трудового ресурсу, про який мова йшла у п. 9.2.1., а);

в) виділити кожну із робіт, на яких має місце перевантаження трудових ресурсів, та за допомогою командної послідовності Ресурс ® Назначить ресурсы з використанням додаткового вікна Назначение ресурсов (рис. 17)виконати перерозподілресурсів (за допомогою команди Удалить відмінити попереднє значення частки навантаження ресурсу в стовпці Единицы та ввести і призначити нове значення частки навантаження, скориставшись для цього командою Назначить).

Рис. 17. Додаткове вікно Назначение ресурсов

9.2.2.Збільшення кількості одиниць трудового ресурсу в штаті або на балансі.

  Для цього необхідно у додатковому вікні Лист ресурсов у стовпці Макс. единиц для перевантаженого ресурсу ресурсу збільшити кількість до потрібної.

 


Дата добавления: 2019-02-22; просмотров: 143; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!