Операції в головному меню Команди запуску програм



Системи Windows створені таким чином, що практично будь-яку операцію можна виконати кількома способами. Якому саме способу віддати перевагу, визначає сам користувач. Так, для запуску програм із використанням головного меню передбачено кілька можливостей. Натисніть на кнопку Пуск і відкрийте меню Программы, що, у свою чергу, складається із системи підменю, які розкри­ваються. Щоб запустити ту чи іншу програму, потрібно дістатися до її позначки ланцюжком меню, які розкриваються, і клацнути мишею по позначці. Запустіть як приклад програму Калькулятор. Для цього натисніть кнопку Пуск і оберіть команду Программы - Стандартные - Калькулятор.

Запустити будь-яку програму можна ще й у такий спосіб. Клацніть по кнопці Пуск і потім - по команді Выполнить. У діалозі, що з'явився, у поле Открыть введіть шлях й ім'я файла програми. Якщо ви забули ім'я файла, клац­ніть по кнопці Обзор і у новому діалозі оберіть потрібний файл, що викону­ється. Клацніть по кнопці Открыть і потім - по кнопці ОК зовнішнього діалогу Запуск программы. Зауважи­мо, що робота в діалоговому вікні Запуск программы нагадує роботу в командному рядку М8-ООЗ. Крім двох розглянутих способів запуску програм головного меню, існує ще один - використання опції Поиск.

Пошук файлів

В ОС Windows 90-х є потужний засіб пошуку, який викликається з головного меню. Для пошуку файла оберіть у головному меню команду Найти - Файлі папки. У наступному діалозі можна провести пошук за такими параметрами об'єкта:

- за ім'ям і місцем розташування об'єкта (вкладка Имя й размещение);

- за датою створення або зміни (вкладка Дата изменения);

- за іншими ознаками, включаючи тип файла, розмір, фрагмент текст: (вкладка Додатково).

Розглянемо один із варіантів пошуку - пошук за ім'ям. Клацніть мишею по вкладці Имя й размещение. У верхнє текстове поле введіть ім'я шуканого файла, а в нижнє - папку, в якій належить вести пошук. Для введення імені папки зручно використовувати кнопку Обзор і наступний діалог. Щоб почати пошук, натисніть кнопку Найти. Результат пошуку буде відображений в ок­ремому діалоговому вікні. Із списку знайдених файлів оберіть той, що вас ці­кавить, і запустіть його подвійним клацанням миші.

Відкриття документів

Виберіть у головному меню опцію Документи, і ви побачите список із 15 документів, з якими працював даний користувач. Нові документи витискають у цьому списку ті, з якими працювали раніше. Клацніть по потрібній позначці, і Windows відкриє документ, який вас цікавить у програмі редактора, що закріплена за документами даного типу.

Якщо ж потрібного документа в списку меню немає , можете використовувати один із таких способів відкриття документа. 

Запустити додаток, у якому створений документ (наприклад, додаток Word або Paint), і відкрити документ за допомогою команди меню Файл -Открыть.

Відкрити вікно Мой комп’ютер або запустити програму Провідник. Потім варто розкрити папку, в якій міститься необхідний документ, і двічі клацнути мишею по позначці документа.

Одержання довідки

За допомогою пункту Довідка головного меню (або клавіші F1) запускається, універсальна довідкова система Windows. Після запуску відкривається: довідкової системи, яке складається з трьох розділів: Содержание, Указатель і Поиск. Ці розділи відповідають трьом можливим способам одержання довідки.

На вкладці Содержание відображаються розділи довідкової системи. Клацнувши на позначці-книжці будь-якого розділу, можна отримати список відповідних тем або розділів нижчого. Тема довідки відкривається подвійним клацанням і відображається в правій частині вікна.

Вкладка Указатель містить список довідкових тем, упорядкованих за алфавітом. Для пошуку теми, яка вас цікавить, можна або прокрутити список, або ввести в текстове поле перші літери слова для пошуку. На екран тема виводить­ся подвійним клацанням по відповідному запису.

Вкладка Поиск дає можливість знайти потрібну інформацію за визначаль­ними словами і фразами. Потрібно вибрати з покажчика слово або розділ довідки і потім клацнути по кнопці Вывести. Вкладкою Поиск звичайно користуються, коли не вдається знайти потрібну інформацію за заголовками тем (вкладок Содержание) або за предметним покажчиком (вкладка Предметньїй указатель).

 


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 193; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!