Вазелін - Vaselinum                                                                                   



Продукт перегонки нафти. За ступенем забарвлення розрізняють вазелін білий та жовтий.

Однорідна прозора маса, нерозчинна у воді, добре змішується з оліями та жирами.

 Вазелінова олія – (рідкий парафін)

Суміш рідких вуглеводів нафти. Прозора масляниста рідина без запаху та смаку. Застосовують зовнішньо як вазелін, а також всередину для прискорення проходження фекальних мас.

Віск - Cera

Тверда маса з температурою плавлення 63 – 65С. Застосовують віск як складові частини формоутворюючих при виготовленні паст, пластирів, мазей.

 Парафін твердий- Paraffinum soludum

Використовують як складову частину формоутворюючих при виготовленні паст, мазей, а також у розплавленому вигляді для глибокого прогрівання тканин при хронічних запальних процесах, зовнішньо – для лікування опіків, виразок, травм.

Озокерит(гірський віск)

Має велику теплоємкість, тому широко застосовується зовнішньо у вигляді гарячих аплікацій при запаленні внутрішніх органів, вимені, м’язів і суглобів.

Гліцерин - Glycerinum

Триатомний спирт. Прозора сироподібна рідина без запаху, солодка на смак, змішується у всіх співвідношеннях із водою та спиртом. Має здатність поглинати воду і діяти на тканини обволікаюче, пом’якшувально, в’яжуче та злегка подразнююче. При втиранні в шкіру нормалізує кровообіг й попереджує утворення тріщин. При введенні в пряму кишку сприяє звільненню її від фекальних мас. Внутрішньо підсилює секрецію залоз і перистальтику кишечника.

Ланолін - Lanolinum

Очищена жироподібна речовина, які одержують в процесі промивання овечої вовни.

Не розчиняється у воді, але має здатність поглинати її у великих кількостіх (до 150%) без зміни втирається в шкіру. Широко застосовують для виготовлення мазей, лініментів, паст.

Жир очищений свинячий - Adeps suillus depuratus

Біла однорідна маса із специфічним запахом. Добре всмоктується шкірою і сприяє проникненню в тканини лікарських речовин. Застосовують як основу для виготовлення мазей і паст. Замість свинячого жиру використовують бичачий ( Sebur bovi ) або овечий ( Sebum ovillum ).

Обволікаючі засоби

Обволікаючі (слизові) засоби – це індеферентні речовини з великою молекулярною масою, які розбухаючи у воді, утворюють колоїдні розчини. При нанесенні на шкіру, слизові оболонки, поверхню рани вкривають рівномірним тонким шаром і захищають чутливі рецептори від механічних, термічних, хімічних подразнень, діючи болевтамовуючи.

Всі вони є поганими провідниками тепла, тому сприяють зігріванню тканин. При цьому нормалізується кровообіг, зменшується набряк і біль, що в цілому можна кваліфікувати як протизапальну дію. Крім того, слизові речовини в деякій мірі є адсорбентами, що також сприяє перебігу патологічних процесів.

Застосовують обволікаючі засоби найчастіше всередину при запаленні слизових оболонок стравоходу, шлунка, тонкого кишечнику, при отруєнні їдкими речовинами, для послаблення подразнюючої дії деяких лікарських засобів (наприклад, хлоралгідрату всередину або ректально).

Крохмаль

Застосовують зовнішньо як обволікаючий засіб у чистому вигляді або з іншими речовинами (тальк, оксид цинку) у формі присипок та паст при хворобах шкіри (мокнучі екземи, виразки); всередину та ректально у формі клейстеру ( 1 – 5%).


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 252; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!