Опишіть дезінфекцію ґрунту при неспороутворюючих (туберкульоз, ящур, лістеріоз, бруцельоз, бешиха), спороутворюючих інфекціях



Та при вірусних інфекціях     

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Завдання 4.

 

Опишіть методи знезараження гною та гноївки.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Завдання 4.

Замалюйте схему біотермічного знезараження гною.

Після виконання завдання студент повинен

Знати Вміти
1. Будову стаціонару, ізолятора. 2. Правила особистої гігієни при роботі з інфекційно-хворими тваринами. 3. Методи знешкодження трупів та знезараження гною..   1.Проводити клінічний огляд інфекційно хворих тварин та розробляти комплексне лікування. 2.Оформляти відповідну документацію. 3.Утилізувати трупи тварин та знезаражувати гній.

Завдання додому: 1. Оформити документацію.

Питання для самоконтролю:

1. Які методи знезараження гною Ви знаєте?

2. Техніка безпеки та особиста профілактика при роботі з хворими тваринами.

3. Для чого потрібний ізолятор?

4. Які особливості існують при лікуванні інфекційно хворих тварин?

5. Які методи знешкодження трупів Ви знаєте?

 

Оцінка ________________                                    ___________________

                                                                                                                                                    (підпис викладача)

Дата___________________

ІНСТРУКЦІЙНА КАРТКА
З НАВЧАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ №5

Тема: Імунізація сільськогосподарських тварин, птиці

Мета: ознайомити студентів з організацією проведення масових щеплень тварин; технікою проведення щеплень різних видів тварин; навчити складати акт на щеплення.

Місце проведення заняття: Тваринницька ферма навчально-дослідного господарства.

Матеріали, обладнання та об’єкти, що необхідні для проведення заняття: сільськогосподарські тварини й птиця; шприци різних систем і міст костей, апарат Боброва, очні піпетки, ін’єкційні голки, ножиці Купера, стерилізатори, термометри максимальні, вата, марля, рушники, мило, фенол, настойка йоду, спирт етиловий, хлорамін, 10%-й розчин їдкого натру..

Література: 1.Епізоотологія з мікробіологією. Г.В.Козловська, Л.Є.Корнієнко, М.Г.Наконечна та ін.; За ред. В.П.Постоя. - К.: Вища освіта, 2006.

2. Практикум із загальної епізоотології / В.П.Литвин, А.Ф.Євтушенко, М.Т.Радіонов та ін.; За ред.. В.П.Литвина. К.: Видавничий центр НАУ, 2002.

3. Практикум із загальної епізоотології / Б.М.Ярчук, М.М.Паска, Л.Є.Корнієнко та ін.: За ред.. Б.М.Ярчука – Біла Церква, 1999

Правила безпеки. Правила користування приладами та інструментами:

1. Дотримання правил техніки безпеки та правил особистої гігієни при роботі з тваринами та біопрепаратами.

2. Залишки вакцини, після щеплення знешкодити (згідно інструкції).

3. Голки, шприці та інші інструменти після використання знезаразити шляхом кип’ятіння.

Послідовність виконання роботи

1. Ознайомитись з організацією та видами щеплень тварин та птиці.

2. Провести клінічний огляд тварин та птиці.

3. Визначити придатність біопрепаратів.

4. Підготувати поле ін’єкції та провести щеплення різним видам тварин і птиці (різними способами введення).

5. Скласти акт на щеплення (згідно завдання).

 

Хід роботи

Види щеплень та організація проведення щеплень

  Залежно від призначення, щеплення бувають активні і пасивні. Крім того, активні щеплення можуть бути запобіжними й вимушеними, а пасивні – запобіжними й лікувальними.

Активні запобіжні щеплення проводять сприйнятливим тваринам і птиці в неблагополучних щодо інфекційних захворювань, господарствах і населених пунктах, яким загрожує занесення інфекції із сусідніх неблагополучних господарств.

Активні вимушені щеплення проводять при появі в господарстві чи населеному пункті інфекційного захворювання. Щеплюють лише клінічно здорових із нормальною температурою тіла тварин, які ще не мають імунітету.

Пасивні щеплення проводять із метою негайного утворення у тварин чи птиці імунітету проти того чи іншого інфекційного захворювання за рахунок готових антитіл, що знаходяться в сироватці.

Пасивні запобіжні щеплення проводять клінічно здоровим, з нормальною температурою тіла, тваринам (птиці), але підозрілим у зараженні, які мали контакт із хворими тваринами (птицею), були з ними в одних приміщеннях, таборах чи пасовищах.

Пасивні лікувальні щеплення проводять хворим і підозрілим у захворюванні тваринам (птиці).

Щеплення тварин і птиці проводять у строки, визначені планом протиепізоотичних заходів, за заздалегідь розробленим графіком, який своєчасно доводять до відома керівників господарств і населених пунктів, де проводитимуть щеплення.

Ще до початку їх проведення на тварин, що підлягають щепленню, складають списки.

Запобіжні щеплення великій рогатій худобі проводять поза тваринницькими приміщеннями на заздалегідь відведеному місці, а в несприятливу погоду в приміщеннях.

Свиням такі щеплення проводять у станках свинарника. При утриманні їх по кілька голів у станку на спині тварин, яким зроблено щеплення, фарбою чи чорнилом роблять відповідні позначення.

При щепленні овець біля дверей кошари чи обори, де їх утримують, влаштовують розкол, через який проганяти, по одній вівці і роблять щеплення.

Місця, де проводилися щеплення, після їх закінчення, дезінфікують освітленим розчином хлорного вапна, що містить 5%  активного хлору, або 10%-м гарячим розчином натру їдкого. Ватні тампони тощо, змочені вакциною, спалюють.

Якщо щеплення свиням проводили безпосередньо в станках, то їх такождезінфікують.

Перед проведенням щеплень необхідно перевірити справність шприців, ін'єкційних голок, приладів та апаратів із тим, щоб під час роботи вакцина ні в якому разі не просочувалась на поверхню. Крім того, всі шприци, голки та робочі поверхні приладів та апаратів, що контактують із біопрепаратами стерилізують кип'ятінням у воді протягом 30 хвилин, як до, так і після вакцинації.

Пробку флакона з вакциною дезінфікують фламбуванням на полум'ї спиртівки, потім проколюють ін'єкційною голкою і за допомогою шприца (при перевернутому догори дном флаконі) набирають вакцину.

 

Завдання 1

Проведіть організацію щеплень у господарстві згідно завдання (видає викладач).

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Список тварин, що підлягають щепленню

____________________________________________________________________

(Назва господарства, населеного пункту, району, області)

Щеплення проти______________________________________________________

(зазначити якої хвороби)

 

№ п/п Власник Вид тварини Стать Вік Масть Кличка Інвентарний № та № тварини Дата першого щеплення й дози вакцини Дата другого щеплення й дози вакцини Примітка

Клінічний огляд тварин

Перед початком щеплень проводять огляд усіх тварин, що підлягають щепленню, а при необхідності й термометрію. Тваринам із підвищеною температурою тіла щеплення вакцинами не роблять. При проведенні запобіжних щеплень - слабких, виснажених і хворих, а також тварин на останньому періоді вагітності та у перші дні після родів, і тих, що не досягли певного віку, не вакцинують.

Завдання 2

Проведіть клінічний огляд тварин чи птиці (згідно завдання) і зробіть відповідні записи.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 90; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!