Назвіть основні причини закрепів у дітей, принципи лікування закрепів у дітей.



Диспансеризація дітейяк основа профілактики захворювання.Які "контингенти"дітец підлягають диспансеризації? Поясніть значення розподілу дітей на 5 груп здоров'я! Основну роботу з диспансерного обслуговування здорових дітей з моменту народження і до поступлення в дошкільний заклад та школу проводять дільничний педіатр разом з медичною сестрою і лікарями-фахівцями.Діти дошкільного віку, які відвідують дитячі колективи,перебувають під диспансерним наглядом лікарів-педіатрів і медичних сестер дошкільних закладів, які разом з лікарями інших фахів здійснюють систематичний контроль за розвитком дітей, появою відхилень у розвитку та стані їхнього здоров'я.Диспансеризацію дітей шкільного віку здійснюють шкільні лікарі-педіатри разом із медичними сестрами та лікарями фахівцями шляхом проведення планових оглядів, під час яких особливу увагу надають режиму дня, харчуванню,гігієнічному вихованню школярів, своєчасному проведенню профілактичних щеплень, оздоровчих заходів, ранньому виявленню захворювань, диспансерному спостереженню за дітьми з різною патологією. Під час профілактичних оглядів дітей проводять комплексну оцінку стану їхнього здоров'я. При цьому беруть до уваги й такі показники: — функціональний стан органів і систем; — стійкість і реактивність організму; — рівень і гармонійність фізичного та нервово-психічного розвитку; — наявність хронічної (у тому числі природженої) патології

На підставі цих показників дітей розподіляють на п'ять груп здоров'я.

Перша група — здорові діти, які не мають відхилень за всіма ознаками здоров'я і не хворіли за період спостереження, а також діти з незначними відхиленнями, що не впливають на стан здоров'я і не потребують корекції

Друга група А - діти з обтяженими біологічним (патологія вагітності, ускладнений перебіг пологів, багатоплідна вагітність, недоношеність, наявність нерізко виражених ознак незрілості, несприятливий перебіг раннього неонатального періоду) і несприятливим сімейним анамнезом але з нормальним фізичним і нервово-психічним розвитком без функціональних відхилень.

Друга група В — діти з функціональними відхиленнями які часто і тривало хворіють на ГРВІ, однак одужують після тяжких гострих захворювань.

Третя, четверта і п 'ята групи — діти з хронічною патологією у стані компенсації, субкомпенсації і декомпенсації

Дільнично-територіальний чи сімейний принципи надання педіатричної допомоги дозволяють створити оптимальні умови для безперервного спостереження за дітьми одними і тими ж самими медичними працівниками, що забезпечує можливість точніше оцінювати стан здоров'я і розвиток дітей у динаміці з урахуванням умов, у яких живе й виховується дитина, оскільки від них залежать подальше здоров'я і формування особистості дитини.

Під час диспансеризації проводиться комплексна оцінка здоров'я дитини з визначенням групи здоров'я. Відповідно визначається обсяг і характер оздоровчих та лікувальних заходів дітям з виявленою патологією або схильністю до неї. У сучасних умовах диспансеризація є основною формою роботи дитячих поліклінік.

Диспансеризацію проводять як за віковою ознакою, так і залежно від захворювань, що має дитина.

Диспансерному спостереженню дільничним педіатром підлягають такі контингенти дитячого населення:

- усі діти в період новонародженості;

- діти 1-го року життя;

- діти з груп ризику;

- діти, старші 1-річного віку, які не відвідують дитячих дошкільних закладів;

- діти, що мають хронічні захворювання. Диспансеризація дитячого населення включає такі заходи:

1) регулярні медичні огляди з проведенням встановленого обсягу лабораторних і інструментальних досліджень;

2) визначення й оцінку стану здоров'я з метою виявлення дітей, що мають фактори ризику;

3) дообстеження хворих дітей, що потребують цього, з використанням усіх сучасних методів діагностики;

4) виявлення захворювань на ранніх стадіях з наступним проведенням комплексу необхідних лікувально-оздоровчих заходів і динамічного спостереження за станом здоров'я дітей.

 

 

Назвіть основні причини закрепів у дітей, принципи лікування закрепів у дітей.

Причини:

Зміна годування , грудне молоко замінюється адаптованої молочної сумішшю або неадаптованими продуктами на основі як коров'ячого , так і козячого молока. Причини уповільнення моторики товстої кишки : склад молочної суміші (співвідношення фосфору і кальцію , рівень білків вище , ніж рівень вуглеводів) , алергічна реакція до білків молока корови ( БКМ ) . При алергії на молочний білок запори можуть зустрічатися і на грудному вигодовуванні , якщо мама вживала продукти, що містять білок коров'ячого молока або козячого молока.

Основні причини гострих закрепів у дітей постарше

Антисанітарний стан туалетів , некомфортні і утрудняють умови в шкільному або дитсадівському туалеті , відкриті кабінки , присутність інших дітей , все це змушує дітей « терпіти до дому» . Вчителі теж відіграють важливу роль , коли під час уроків не пускають дітей в туалет. Всі ці умови важко змінити , тому дитині доцільно буде виробити на дефекацію стійкий рефлекс з фіксованим часом і бажано вранці . Педіатр повинен звернути увагу батьків на цю проблему , які повинні регулярно садити і привчати дитину після сніданку сидіти на горщику 5-7 хвилин , і при вдалому результаті заохочувати дитину .

Психогенний запор у маленької дитини може виникнути при переїзді з квартири на дачу , або навпаки , це відбувається , тому що подорослішав дитина не може звикнути до нового , не впізнавали житлу . Такі проблеми виникають в будь незвичайною і незнайомій обстановці , на відпочинку , у туристичних поїздках.Лікування: цієї недуги в дітей включає в себе дієтичне харчування, мінеральні води, вживання медикаментів, бактерійних препаратів, ентеросорбентів, лікарських трав.Вид дієтичного харчування, , залежить від тонусу товстого кишечника. Якщо він знижений, в меню включають продукти, багаті на рослинну клітковину: моркву, буряк, кабачки, хліб із жита і пшениці грубого помелу, дієтичний хліб із висівками, каші з пшеничної, вівсяної, гречаної, перлової круп, фруктові й овочеві соки, некислі яблука, інжир, курагу, чорнослив. Необхідно вживати також молочнокислі продукти: кефір, простоквашу, йогурт, ацидофілін.Виключаються з їжі хліб з вищих сортів борошна, тістечка, жирні сорти м'яса, копчені продукти, консерви, шоколад, кава, редька, редиска, часник, цибуля. Не рекомендуються каші з манної, рисової круп, обмежується вживання вермішелі, макарон, картоплі.Медикаментозне лікування також залежить від стану моторики кишок. Дітям із зниженим тонусом товстого кишечника рекомендують медикаменти для його підсилення, хворим із спастичними закрепами - середники, які зменшують тонус кишок.Лікування не буде мати ефекту без корекції дисбактеріозу кишечника.Крім того, для боротьби із цією недугою призначають і проносні препарати. Їх за механізмом дії можна поділити на чотири групи. До них належать середники, що:· викликають хімічне подразнення рецепторів кишок: препарати сенни, жостеру, ревеню, бісакодил, гуталакс, рицинова олія;· мають осмотичні властивості: магнію сульфат, натрію сульфат, сіль карловарська тощо;· збільшують об'єм кишечника: висівки, морська капуста, метилцелюлоза;·сприяють розм'якшенню калових мас і їх кращому просуванню кишечником: вазелінова олія.

 

 


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 121; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!