Мета та завдання навчальної дисципліни



Метою викладання навчальної дисципліни «Інтелектуальний бізнес» є формування у студентів комплексу теоретичних знань і практичних навичок формування та управління інтелектуальним бізнесом, економічного обґрунтування напрямків його розвитку та забезпечення успішного функціонування.

Основними завданнями вивчення дисципліни «Інтелектуальний бізнес» є вивчення основних теоретико-методологічних засад інтелектуального бізнесу як специфічного формату бізнесової діяльності; розкриття сутності та специфіки інтелектуальних продуктів; вивчення прийнятних бізнес-моделей та моделювання інтелектуального бізнесу; визначення ризиків інтелектуального бізнесу; розроблення моделей просування та комерціалізації інтелектуальних продуктів.

1.3. Згідно з вимогами освітньо-професійної програми студенти повинні володіти компетенціями:

Інструментальними: здатність отримувати, аналізувати та систематизувати інформацію з питань програмного матеріалу навчальної дисципліни з різних джерел (підручники, навчальні посібники, періодична література, Internet); здатність ефективно організовувати свій робочий час та вибудовувати стратегію навчання; здатність самостійно приймати рішення та вирішувати проблеми, пов’язані з процесом навчальної діяльності.

Міжособистісними: здатність здійснювати ефективну міжособистісну комунікацію, працювати у команді; прихильність до морально-етичних цінностей.

Системними: здатність застосовувати набуті знання у професійній діяльності; здатність до безперервного навчання з метою адаптації до нових ситуацій, до творчості у процесі навчання та професійної діяльності.

Спеціальними: знати основні теоретико-методичні засади інтелектуального бізнесу; сутність і специфіку інтелектуальних продуктів та процесу їх створення; законодавчу базу започаткування та ведення інтелектуального бізнесу; моделювання інтелектуального бізнесу; особливості управління інтелектуальним бізнесом; методи управління ризиками інтелектуального бізнесу; схеми і моделі просування та комерціалізації інтелектуальних продуктів; вміти застосовувати в практичній діяльності вимоги законодавчих і нормативних актів цивільного і господарського права в галузі інтелектуальної власності; створювати та виявляти інтелектуальні продукти; визначати прийнятні бізнес-моделі інтелектуального бізнесу; застосовувати законодавчу базу для створення та ведення інтелектуального бізнесу; розробляти моделі мотивації для творчих колективів; визначати ризики інтелектуального бізнесу; виявляти та застосовувати основні тенденції та перспективи віртуалізації інтелектуального бізнесу.

.

 

Інформаційний обсяг навчальної дисципліни

МОДУЛЬ І. Інтелектуальний бізнес

 

Змістовий модуль 1. Інтелектуальний бізнес

ТЕМА 1. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО БІЗНЕСУ

Загальні теоретичні положення про інтелектуальний бізнес. Економічна природа інтелектуального капіталу та інтелектуального бізнесу. Основи економічного механізму формування інтелектуального бізнесу. Національний та міжнародні інтелектуальні ресурси. Об’єкти та суб’єкти інтелектуального бізнесу.

 

ТЕМА 2. ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ ПРОДУКТИ: СУТНІСТЬ І ОСОБЛИВОСТІ СТВОРЕННЯ

Визначення інтелектуального продукту. Види, форми та класифікація інтелектуального продукту. Методи та Визначення споживчої цінності та вартості інтелектуальної продукції.

 

ТЕМА 3. НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ

Визначення інтелектуального бізнесу та інтелектуального продукту згідно з нормами Цивільного та Господарського кодексів України. Об’єкти та суб’єкти права інтелектуальної власності та їх захист. Міжнародні документи з авторського права і суміжних прав.

ТЕМА 4. МОДЕЛЮВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО БІЗНЕСУ

Сучасні моделі розвитку підприємств інтелектуального бізнесу. Моделювання та формалізація бізнес-процесів створення інтелектуальної продукції. Проектування та реінжинірінг бізнес-процесів на підприємствах.

 

ТЕМА 5. УПРАВЛІННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИМ БІЗНЕСОМ

 

Управління високотехнологічними виробництвами. Управління процесами інтелектуального бізнесу. Управління витратами інтелектуального бізнесу. Менеджмент інтелектуального бізнесу.

ТЕМА 6. ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО БІЗНЕСУ

 

Формалізація бізнес-процесів інтелектуального бізнесу. Інформаційні технології у створенні інтелектуального продукту.

ТЕМА 7. МОТИВАЦІЯ ВИРОБНИКІВ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ПРОДУКТІВ

 

Сучасні методи управління персоналом у розвитку інформаційного бізнесу. Управління мотивацією співробітників компаній інтелектуального бізнесу.

ТЕМА 8. РИЗИКИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО БІЗНЕСУ

 

Система економічних ризиків і місце в ній інтелектуального ризику. Сутність інтелектуального ризику. Суттєвість та її вплив на ризик у інноваційної діяльності підприємств.

ТЕМА 9. ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО БІЗНЕСУ

 

Економічна безпека інтелектуального бізнесу: сутність і передумови формування. Антикризова діяльність підприємств. Методи та заходи економічної безпеки інтелектуального бізнесу. Показники оцінювання рівня економічної безпеки підприємства.

ТЕМА 10. ВЕДЕННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО БІЗНЕСУ

 

Організація та створення підприємств інтелектуального бізнесу. Процедури реєстрації сучасних підприємств. Кооперація та співпраця підприємств та закладів інтелектуального бізнесу. Реалізація продукції інтелектуального бізнесу.

ТЕМА 11. ВІРТУАЛІЗАЦІЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО БІЗНЕСУ

Сучасні організаційні, комунікаційні та інформаційно-технічні форми проведення робіт зі створення інтелектуальної продукції.

МОДУЛЬ ІІ

Індивідуальне науково-дослідне завдання (ІНДЗ).


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 109; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!