Стаття 80 Закону України Про Національну поліцію України передбачає види спеціальних звань поліцейських



Тема 1 Організаційно-правова основа діяльності Національної поліції України

Поняття , завдання і принципи діяльності Національної поліції України

Система поліції та статус поліцейського

Поліцейські заходи та їх види

Порядок застосування поліцейських заходів примусу

Загальні правила застосування спеціальних засобів

Порядок застосування вогнепальної зброї співробітниками поліції

Література:  Закон України Про Національну поліцію України, Кримінальний процесуальний кодекс України, Кодекс України про адміністративні правопорушення, Дисциплінарний статут Національної поліції України

1. Поняття, завдання і принципи діяльності Національної поліції України

Відповідно до ст. 1 Закону України Про Національну поліцію України Національна поліція України (далі - поліція)- це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.

Діяльність поліції спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України згідно із законом.

Завданнями поліції є надання поліцейських послуг у сферах:1) забезпечення публічної безпеки і порядку;2) охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави;

3) протидії злочинності;4) надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.

Основними принципами діяльності поліції є наступні принципи:

Верховенство права

1. Поліція у своїй діяльності керується принципом верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

2. Принцип верховенства права застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.

Дотримання прав і свобод людини

1. Під час виконання своїх завдань поліція забезпечує дотримання прав і свобод людини, гарантованих Конституцією та законами України, а також міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, і сприяє їх реалізації.

Законність

1. Поліція діє виключно на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.

2. Поліцейському заборонено виконувати злочинні чи явно незаконні розпорядження та накази.

Відкритість та прозорість

1. Поліція здійснює свою діяльність на засадах відкритості та прозорості в межах, визначених Конституцією та законами України.

2. Поліція забезпечує постійне інформування органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також громадськості про свою діяльність у сфері охорони та захисту прав і свобод людини, протидії злочинності, забезпечення публічної безпеки і порядку.

Політична нейтральність

1. Поліція забезпечує захист прав та свобод людини незалежно від політичних переконань та партійної належності.

2. Поліція у своїй діяльності є незалежною від рішень, заяв чи позицій політичних партій та громадських об’єднань.

Взаємодія з населенням на засадах партнерства

1. Діяльність поліції здійснюється в тісній співпраці та взаємодії з населенням, територіальними громадами та громадськими об’єднаннями на засадах партнерства і спрямована на задоволення їхніх потреб.

Безперервність

1. Поліція забезпечує безперервне та цілодобове виконання своїх завдань. Кожен має право в будь-який час звернутися за допомогою до поліції або поліцейського.

Система Національної поліції України та статус поліцейського

Систему поліції складають:1) центральний орган управління поліцією;2) територіальні органи поліції.

У складі поліції функціонують:1) кримінальна поліція;2) патрульна поліція;3) органи досудового розслідування;4) поліція охорони;5) спеціальна поліція (спец підрозділи з охрани громадського порядку);6) поліція особливого призначення (підрозділ Національної поліції для вирішення надзвичайних ситуацій КОРД - Корпус Оперативно-Раптової Дії).

У системі поліції можуть утворюватися науково-дослідні установи та установи забезпечення.

Статус поліцейського

Поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.

Поліцейський має службове посвідчення та спеціальний жетон. Зразки та порядок видання службових посвідчень та спеціальних жетонів затверджує Міністр внутрішніх справ України.

Стаття 80 Закону України Про Національну поліцію України передбачає види спеціальних звань поліцейських

1) спеціальні звання молодшого складу: рядовий поліції; капрал поліції;сержант поліції;

старший сержант поліції;

2) спеціальні звання середнього складу:молодший лейтенант поліції;лейтенант поліції;старший лейтенант поліції;капітан поліції;майор поліції;підполковник поліції;полковник поліції;

3) спеціальні звання вищого складу поліції: генерал поліції третього рангу;генерал поліції другого рангу;генерал поліції першого рангу.


Дата добавления: 2018-11-24; просмотров: 252; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!