D. Гіперфункції аденогіпофізу 16 страница



A. *Трубна вагітність

B. Плацентарний полип

C. Хоріонкарцинома

D. “Паперовий “ плід

E. Літопедіон

8. При гістологічному дослідженні слизової оболонки матки знайдено звивисті залози, пилко- та штопороподібні, подовжені, розростання строми з проліферацією її клітин. Ваш діагноз?

A. * Залозиста гіперплазія ендометрія

B. Гострий ендометрит

C. Лейоміома

D. Пухирний занос

E. Плацентарний поліп

9. У жінки 45 років при дослідженні біоптату шийки матки виявлено значний поліморфізм багатошарового плоского епітелію, наявність патологічних мітозів та рогових "перлин" в глибині епітеліальних шарів. Ваш діагноз:

A * Плоскоклітинний рак з ороговінням

B Залозистий рак

C Недиференційований рак

D Перехідноклітинний рак

E Плоскоклітинний рак без зроговіння

10. На патологоанатомічному розтині тіла жінки 24 років, яка поступила в лікарню після автомобільної катастрофи і померла через дві доби, в порожнині матки виявлені темночервоні згортки крові. Як правильно назвати знайдені зміни?

A *Гематометра

B Метрорагія

C Менометрорагія

D Менорея

E Аменорея

11. У вагітної жінки після кесаревого розтину в післяопераційному періоді виникла масивна маткова кровотеча, яку вдалося зупинити, але розвинулась анурія. Гемодіаліз виявився неефективним і хвора померла на 4-ту добу після втручання. На розтині нирки трохи збільшені за розміром, набряклі, на розрізі коркова речовина бліда, піраміди і проміжна зона повнокровні. Яка патологія нирок ускладнила операцію?

A *Некротичний нефроз

B Ішемічний інфаркт

C Ціанотична індурація

D Підгострий гломерулонефрит

E Гострий пієлонефрит

12. У хворої, 24 років видалена пухлина яєчника, яка представлена кістою, діаметром 8 см. При патогістологічному дослідженні виявлено, що кіста містить жирову, хрящову та нервову тканину, волосся. До якого виду пухлин відноситься видалене новоутворення?

A *Тератома

B Епітеліальна органоспецифічна

C Епітеліальна органонеспецифічна

D Пухлина жирової тканини

E Пухлина сполучної тканини

13. У жінки 25-ти років через 4 тижні після аборту з’явився кашель, температура тіла підвищилась до 37,8*С. На рентгенограмах у легенях виявлені вогнища затемнення з обох сторін. На протязі 10-ти днів хвора отримувала антибіотики, але без ефекту. Виконана крайова резекція легені. В препараті знайдена пухлина, що складається з клітин трофобласта та поліморфних гігантських елементів синцитіотрофобласта з високою мітотичною активністю: строма відсутня, множинні крововиливи. Заключення по гістологічній картині:

A *Хоріонкарцинома

B Світлоклітинний рак

C Плоско клітинний рак

D Трофобластична пухлина плацентарного ложа

E Аденокарцинома

14. При гістологічному дослідженні вмісту порожнини матки, отриманого шляхом діагностичного вишкрібання, виявлено хоріонепітеліому. З яких тканинних елементів розвивається ця пухлина?

A *Тканинних елементів плаценти

B Слизової оболонки тіла матки

C Мязової оболонки тіла матки

D Тканини яєчника

E Слизової оболонки цервікального каналу

15. У жінки 25 років вагітність закінчилась смертю плода на ранніх сроках. При гістологічному досліджені вмісту матки виявлено гідропічне та кістозне перередження ворсин хоріона, конгломерати яких нагадують грона винограда. Який патологічний процес розвинувся в плаценті?

A *Міхуровий занесок

B Плацентарний поліп

C Хоріонепітеліома

D Фолікулярні кісти

E Залозисто-кістозна гіперплазія

16. Під час розтину тіла жінки 32 років, яка померла від внутрішньої кровотечі, виявлено розрив маткової труби і мертвий плід в черевній порожнині. Які зміни призвели до руйнування маткової труби і кровотечі?

A *Вростання ворсин хоріона

B Гострий сальпінгіт

C Децидуальна реакція слизової оболонки

D Міхуровий занесок

E Залозиста гіперплазія слизової оболонки матки

17.У жінки через добу після аборту, зробленого поза лікувальним закладом, зявилась гектична температура, та гноєвидні виділення із статевих органів. Назвіть патологічний процес, який розвинувся в матці після аборту.

A *Гострий ендометрит

B Гострий сальпінгіт

C Пухирний занесок

D Хоріонепітеліома

E Плацентарний поліп

18. При огляді мертвонародженого, який помер від інтеркуррентного захворювання, звертає на себе увагу косий розріз очей, спинка носу, що западає, низьке розташування маленьких вушних раковин. При розтині виявлені ознаки комбінованої уродженої вади серця (тетрада Фалло). Про яке хромосомне захворювання необхідно подумати?

A *Хвороба Дауна

B Синдром Патау

C Синдром Шерешевського-Тернера

D Синдром Едвардса

E Синдром триплоїдії

18. При огляді мертвонародженого виявлені загальна гіпоплазія, низький скошений лоб, вузькі очні щілини, переносся, що запало, гіпотелоризм, дефекти скальпу, деформовані вушні раковини, розщілина верхньої губи і піднебіння, полідактилія. Про яку вроджену ваду необхідно подумати?

A * Синдром Патау

B Хвороба Дауна

C Синдром Шерешевського-Тернера

D Синдром триплоїдії

E Синдром Едвардса

19. При огляді мертвонародженого звертає на себе увагу поєднання низького зросту, коротка шия зі складками, яка нагадує шию сфінкса, лімфонабряк кистей и стоп. На розтині виявлені коарктація аорти, недорозвиток гонад, підковоподібна нирка. Про яку ваду розвитку необхідно подумати?

A * Синдром Шерешевського-Тернера

B Хвороба Дауна

C Синдром Патау

D Синдром триплоїдії

E Синдром Едвардса

20. Через дві доби після пологів у жінки розвинулась клініка шоку з ДВЗ-синдромом, в результаті чого хвора померла. На аутопсії знайдено гнійний ендоміометрит, регіональний гнійний лімфангіт і лімфаденіт, гнійний тромбофлебіт. В паренхіматозних органах – дистрофічні зміни і проміжне запалення. Ваш діагноз:

A * Сепсис

B Сифіліс

C Туберкульоз статевих органів

D Деструюючий міхурцевий занесок

E Міхурцевий занесок

21. У вишкрібку з порожнини матки жінки 32 років знайдено: залози ендометрію у фазі глибокої секреції, строма – децидуальна тканина, присутні множинні ворсини хоріону та великі скупчення елементів цито- та синцитіотрофобласту, клітини цитотрофобласту мають значний клітинний поліморфізм та ядерну гіперхромію, зустрічаються множинні вогнища некрозу. Діагностуйте ураження.

A * Хоріонепітеліома.

B Частковий міхурцевий занесок.

C Повний міхурцевий занесок.

D Плацентарний поліп.

E Децидуальний поліп.

22. У 39-річної жінки в правій грудній залозі діагностовано множинні дрібні щільні вузлики в лівій грудній залозі. При дослідженні біоптату з грудної залози виявлено обширні ділянки гіалінізованої сполучної тканини та зони ліпоматозу, серед яких розташовані поодинокі атрофовані ацинуси та кистозно розширені протоки. Діагностуйте захворювання:

A * Непроліферативна форма фіброзно-кістозної хвороби

B Проліферативна мастопатія.

C Інвазивний протоковий рак.

D Інтраканалікулярна фіброаденома.

E Періканалікулярна фіброаденома.

23. При гістологічному дослідженні легеневої тканини померлого від дихальної недостатності недоношеного хлопчика виявлені ділянки ателектазів, а в просвіті розправлених альвеол визначаються набрякова рідина, крововиливи, пристінково розташовані еозинофільні маси - “гіалінові” мембрани. Діагностуйте захворювання.

A * Респіраторний дистрес синдром новонароджених.

B Асфіксія новонароджених.

C Бронхолегенева дисплазія.

D Внутрішньоутробна пневмонія.

E Аспірація навколоплідних вод.

24. Новонароджена дитина відмовляється від їжі, в неї періодичне блювання, пронос, а з часом виникло помутніння кришталика. Про яку патологію слід думати лікарю?

A *Галактоземія

B Тирозиноз

C Фенілкетонурія

D Цистинурія

E Алкаптонурія

25. Хвора дитина бліда, пастозна, м'язова тканина розвинута слабо, лімфовузли збільшені. Часто хворіє на ангіну, фарингіт, у крові лімфоцитоз. Схильний до автоалергічних захворювань. Який вид діатезу можна запідозрити в даному випадку?

A *Лімфатико-гіпопластичний.

B Ексудативно- катаральний

C Нервово-артритичний

D Астенічний

E Геморагічний

26. В другій половині вагітності у жінки відмічалась гіпертензія, протеїнурія, гипопротеїнемія, з'явилися набряки. Головна роль в розвитку набряків в даному випадку належить:

A *Пониженню онкотичного тиску крові

B Альдестеронемії

C Венозної гіперемії

D Лімфостазу

E Запаленню

27. Жінка 52 р., хвора на рак млочної залози, пройшла курс променевої терапії. Розмір пухлини зменшився. Який з наведених механізмів ушкодження клітини найбільш обумовлює ефективність променевої терапії?

A *Утворення вільних радикалів

B Гіпертермія

C Лізис NK-клітинами

D Тромбоз судин

E Мутагенез

 

Хвороби залоз внутрішньої секреції.

1. У молодої людини виявлений надлишок соматотропного гормону, збільшені розміри носа, губ, ушей, нижньої щелепи, кистей і стоп. Ваш діагноз.

A. *Акромегалія

B. Гіпофізарний нанізм

C. Хвороба Іценко-Кушинга

D. Адісонова хвороба

E. Адіпозогенітальна дистрофія

2. У хворого виникло збільшення щитовидної залози в 2 рази. При пальпації залоза щільна, поверхня нерівномірно горбиста. При гістологічному дослідженні - дифузна інфільтрація тканини залози лімфоцитами, плазматичними клітинами з утвореннм фолікулів та посилене розростання сполучної тканини. Яке захворювання має місце у хворого?

A. *Зоб Хасімото.

B. Ендемічний зоб.

C. Спорадичний зоб.

D. Дифузний токсичний зоб.

E. Зоб Ріделя.

3. У хворого, який раніше хворів на гематогенний туберкульоз, з'явилась гіперпігментація шкіри (меланоз) та слизових оболонок, кахексія, недостатність серцево-судинної системи. Яке захворювання викликало такі зміни?

A. *Аддісонова хвороба

B. Феохромоцитома

C. Хвороба Симмондса

D. Хвороба Іценко-Кушинга

E. Хвороба Грейвса

4. У хворого з гірського району Середньої Азії виявлене збільшення щитовидної залози, що затруднило ковтання. Спостерігались збільшення маси тіла, сповільненість, сонливість, одутле обличчя. При мікроскопічному дослідженні у щитовідній залозі - різних розмірів фолікули з гіпохромним колоїдом. Який з діагнозів найбільш ймовірний?

A. *Ендемічне воло.

B. Базедове воло.

C. Тиреоідіт Хошимото.

D. Спорадичне воло.

E. Воло Риделя.

5. При розтині жінкі 45 років, яка при жітті страждала ожирінням за верхнім типом, стероїдним цукровим діабетом, артеріальною гіпертонією, вторинною дисфункцією яєчніків виявлено: гіпертрихоз, гірсутизм, стрії на шкірі стегон та живота. В передній долі гіпофізу - пухлина (мікроскопічно: базофільна аденома); у наднирниках - гіперплазія пучкового шару. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Хвороба Іценко-Кушинга

B. Синдром Іценко-Кушинга

C. Хвороба Симондса

D. Адіпозогенітальна дістрофія

E. Гіпофізарний нанізм

6. При розтині новонародженої дитини, віком 3 діб, померлої від внутрішньоутробної пневмонії, виявлено зменшення розмірів та маси вилочкової залози. При мікроскопічному дослідженні її у часточках не виявляється чітка межа між корою та мозковою речовиною в наслідок лімфоїдного спустошення обох зон; у мозковій речовині знайдені численні, різних розмірів тільця вилочкової залози (тільця Гассаля), з явищами кератозу та кальцинозу; міжчасточкова сполучна тканина розвинута надмірно. Який з перелічених патологічних процесів у тимусі найбільш вірогідний?

A. *Акцидентальна інволюція тимусу

B. Атрофія

C. Гіпотрофія

D. Аплазія

E. Тімомегалія

7. При гістологічному дослідженні щитовидної залози виявлено помірну атрофію паренхіми, склероз, дифузну інфільтрацію строми лімфоцитами і плазматичними клітинами з формуванням лімфоїдних фолікулів. Ваш діагноз?

A. *Аутоімунний тиреоідит

B. Паренхіматозний зоб

C. Тіреотоксичний зоб

D. Тіреоїдит

E. Зоб Ріделя

8. При розтині тіла жінки 50 років, померлої від уремії, знайдено аденому паращитовидної залози, деформацію кінцівок, хребта, ребер. Кісткі м'які, на розрізі підвищеної порозності, з пухлиноподібними вузликами, які на розрізі мають пістрявий вигляд, а також з кистами. При мікроскопічному дослідженні виявляється значна перебудова кісткових структур, осередки лакунарного розсмоктування остеоїдної та фіброзної тканини. Яка хвороба найбільш вірогідна?

A. *Хвороба Реклінгхаузена

B. Хронічний остеомієліт

C. Остеопороз

D. Фіброзна дисплазія

E. Хвороба Педжета

9. При гістологічному дослідженні передміхурової залози, оперативно видаленої у чоловіка 72 років, який скаржився на утруднення сечовипускання, виявлено: збільшення кількості залозистих та м'язових елементів. Часточкова будова залози порушена. Який процес у передміхуровій залозі найбільш вірогідний?

A. *Змішана форма простатопатії

B. Залозиста гіперплазія

C. М'язово-фіброзна гіперплазія

D. Простатит

E. Аденокарцинома

10. У хворої людини 42 років виявлено значне збільшення в розмірах носа, вух, нижньої щелепи та стоп. Яке захворювання можна запідозрити?

A. *Акромегалія

B. Гігантизм

C. Нанізм

D. Церебральна кахексія

E. Адіпозогенітальна дистрофія

11. Жінці 40 років проведено операцію тироїдектомії. При гістологічному дослідженні щитоподібної залози виявлено, що її фолікули різновеликі, містять пінистий колоїд, епітелій фолікулів високий, місцями формує сосочки, в стромі - осередкова лімфоцитарна інфільтрація. Діагностуйте захворювання щитоподібної залози.

A. *Зоб Базедов

B. Тироїдит Хашімото

C. Тироїдит Ріделя

D. Тироїдит де Кервена

E. Вузловий зоб

12. У хворого 45 років поступово почали пропорційно збільшуватись в розмірах стопи, права кисть, ніс і губи. Виявлена аденома гипофізу. Яке захворювання можна запідозрити?

A. * Акромегалія

B. Нанізм

C. Хвороба Базєдова

D. Аддисонова хвороба

E. Цукровий діабет

13. При гістологічному дослідженні щитовидної залози визначається значна інфільтрація лімфоцитами зутворенням лімфоїдних фолікулів, руйнування паренхіматозних елементів, розростання волокон сполучної тканини. Для якого захворювання характерна така картина?

A. * Зоб Хосімото

B. Колоїдний зоб

C. Ендемічний зоб

D. Дифузний токсичний зоб

E. Паренхіматозний зоб

14. На розтині померлого від кахексії виявлено аденому паращитовидних залоз, деформацію кісток, особливо кінцівок, хребетного стовпа, ребер. Кістки м?які, порозні, легко ріжуться ножем. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Паратиреоїдна остеодистрофія

B. Остеопетроз

C. Хондродисплазія

D. Остеомієліт

E. Фіброзна дисплазія

15.В операційній біопсії щитовидної залози гістологічно виявлені серед фолікулів, заповнених колоїдом, лімфоїдні структури із центрами росту. Яке захворювання у хворого?

A. *Зоб Хашимото

B. Ендемічний зоб

C. Спорадичний зоб


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 412; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!