Зразок титульного аркуша звіту про практику



Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Чернігівський державний інститут економіки і управління

 

Кафедра банківської справи

ЗВІТ

З НАВЧАЛЬНОЇ  ПРАКТИКИ

У НАВЧАЛЬНО-ТРЕНУВАЛЬНОМУ БАНКУ

 

студента

4 курсу, ___ групи

Сергієнко Анастасії Вікторівни

підпис студента: ______________

Керівники практики від кафедри_________________________

канд. екон. наук, доцент

_____________ Петрова Т. В.

(підпис)

 

Дата подання звіту на кафедру: «____» _________ 2012 р.

Чернігів 2012

Додаток 2

 

КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН

ДАТА ЗМІСТ РОБОТИ
   

Додаток 3

ЗАВДАННЯ ТА МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ КОМПЛЕКСУ ОПЕРАЦІЙ В СЕРЕДОВИЩІ СИСТЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ БАНКУ (САБ)

Вивчити інтерфейс та функціональні можливості ОДБ «ІСАОД-Банк».

Порядок виконання завдання:

Завантажте ПТК “ІСАОД-Банк”, для чого знайдіть на робочому столі ярлик “ОперДень” і завантажте програму. У запропоноване вікно введіть код користувача, який відповідає № АРМ. У наступне вікно введіть пароль.

Взаємодія з пакетом реалізується за допомогою ієрархічного меню. Після старту програми ретельно ознайомтеся з головним меню програми та меню підсистем, наявними режимами та засобами управління програмою. Вибір потрібної позиції виконується натисканням клавіші “Enter” після встановлення на ній світлового курсору за допомогою клавіш управління курсором. Виконання операцій здійснюється натисканням доступних гарячих клавіш. Вони вказані біля кожної позиції меню.

У звіті з практики:

· представте структуру функціональної частини ПТК “ІСАОД – Банк” схематично.

· дайте оцінку функціональним можливостям ПТК “ІСАОД – Банк”.

· проаналізуйте даний програмний продукт на відповідність вимогам до автоматизованих банківських систем (АБС).

· здійсніть модульну декомпозицію функціональної частини ПТК “ІСАОД – Банк” - виділіть в структурі ПТК компоненти “фронт-офіс” і “бек-офіс”.

· визначте і охарактеризуйте програмно-технічну платформу ПТК “ІСАОД – Банк”.

 

2. Зареєструвати в базі даних ОДБ «ІСАОД-Банк» віртуального клієнта – юридичну особу і сформувати в підсистемі «Клієнти» його юридичну справу за індивідуальними вхідними даними. Для виконання завдання підготувати такі вхідні дані:

1. Повна назва підприємства.

2. Поштова адреса.

3. Дата реєстрації в держадміністрації.

4. Дата реєстрації в податковій інспекції.

5. Код ЄДРПОУ (8знаків)

6. Адміністрація клієнта (П.І.Б., паспортні дані керівника та гол. бухгалтера, ідентифікаційний код (12 знаків).

7. Ознака інсайдера.

8. Форма власності.

9. Інституційний сектор економіки.

10.Вид економічної діяльності.

Порядок виконання індивідуального завдання:

Після завантаження пакета «ОДБ» увійти в пункт меню: «Клієнти» à «Юридичні особи».

Вам буде пред'явлений екран перегляду списку клієнтів. Для реєстрації нового клієнта натисніть клавішу «F5». Вибір цього режиму відкриває перед вами екран, призначений для формування нового запису.

При реєстрації нового клієнта заповнюються наступні поля:

“Рег.номер":

Реєстраційний номер клієнта в базі даних ОДБ. - Підтверджуєте по <Enter> запропонований поточний номер Клієнта або вводите інший номер. При виборі методу вводу реєстраційного номера клієнта користуйтеся вказівками викладача.

“Код ОКПО":

Вводите код клієнта за ЄДРПОУ.Наявність цього реквізити (код клієнта за ЄДРПОУ) перевіряється програмою на відповідність.

“постійний/тимчасовий":

Поле встановлює ознаку тимчасової реєстрації клієнта в ДПІ, тобто тимчасовий або постійний код ЄДРПОУ; значення поля вибирається клавішею <Пробел>. – Вибираєте варіант: “постійний”.

“Дата Рег.":

Дата реєстрації в держадміністрації.

“Краткое наимен":

Скорочене найменування Клієнта.

“Полное наимен":

Повне найменування Клієнта.

“Почтовый адрес"

Адреса, за якою зареєстрований Клієнт.

“Нал.Инспекция":

Код податкової інспекції. Для вибору з довідника натискаєте <F2>, у вікні для контекстного пошуку вводите перші символи найменування податкової адміністрації (враховуючи юридичну адресу клієнта ), натискаєте <Enter> -> буде запропонований список податкових органів, вибираєте потрібний і натискаєте <Enter>. При цьому в поле переноситься обраний код.

“Дата Рег.":

Дата реєстрації в податковій адміністрації.

Комментарий"

Довільна інформація про Клієнта;

"Руководство":

У цьому полі потрібно натиснути клавішу <F4>; на екрані розкриється вікно "Администрация Клиента", у якому вводиться/редагується інформація про керівництво підприємства.

У цьому вікні можна вводити нову, раніше не введену інформацію, і/або редагувати вже наявну інформацію (по клавіші <F7>).

Після введення Досьє для даної Особи (тільки для полів "Керівник" і "1-й Зам.") з'являється наступна форма введення, що пропонує ідентифікувати реальну посаду Керівника і його Заступника.

"Код ОКПО вишестоящей организации"

Використовується підсистемою "Банк-Клієнт" у тому випадку, якщо дана організація підпорядкована якій-небудь вищестоящої організації і необхідно посилати контрольну виписку по даній організації в каталог вихідної інформації старшої організації.

Поля:"Уставний Фонд","Код Валюты", "Учредители” – не є обов'язковими до заповнення.

"Осн. ЛС наш":

У полі визначається: чи має Клієнт поточний рахунок у нашому банку (значення поля 1) або в іншому банку (значення поля 0). Якщо Клієнт наш (тобто поточний рахунок у нашому банку), то в полі "МФО" автоматично проставляється МФО нашого банку. Якщо ж Клієнт "чужий" (тобто в нашому банку в нього відкритий, наприклад, депозитний рахунок або позичковий рахунок), то перед заповненням поля "Основного Рахунка" необхідно заповнити поле "МФО" - МФО того банку, у якому "чужий" клієнт тримає свій поточний рахунок.

"Основной ЛС":

У полі вказується поточний рахунок Клієнта. – Ця інформація буде введена Вами в режимі “корегування” після відкриття клієнту рахунку, якщо не буде проставлена автоматично.

"Вал."<дд/мм/гггг>

Код валюти основного рахунку і дата відкриття основного особового рахунку.

"Основной Ответисп.":

Поле заповнюється автоматично в тому випадку, якщо у Клієнта основний особовий рахунок в іншому Банку, а Додатковий ОР - у нашому Банку (поле довідкове).

“Канал pепл.":

Код каналу реплікації. Проставляється в БД банку в тому випадку, якщо в банку є безбалансові відділення (Агентства) і даний Клієнт обслуговується в Агентстві.

"МФО", "Дополнит.ЛС":

МФО банка і номер додаткового особового рахунка. Поля використовуються при формуванні звітності і в підсистемі "Банк-Клієнт".

"Факс":

Не є обов'язковим до заповнення.

У підвалі форми введення знаходиться група полів: («Код потока», «Рег.N по каналу Б-Кл.», «Дата ночала работи», «Формат обмена»), що забезпечує зв'язок Клієнта з Банком по каналу Банк-Клієнт. Заповнюються при наявності такого зв'язку.

Після введення полів запишіть інформацію в БД по клавіші <F8>. Після чого Вам буде запропонований екран для введення додаткової інформації про Клієнта.

Заповніть дані аналітичного обліку про Клієнта на екрані "Додаткова інформація":

“Резидент":

Можливі значення: Так/Немає - параметр К030.

«Код плательщика налогов":

Поле містить значення параметра К050 (унікальний код суб'єкта господарювання на Україні - 12 знаків).

"Код страны":

Код країни згідно Класифікатора країн (файл KL_K040). По <F2> пропонується підказка з довідника.

"Признак Инсайдера":

Значення параметра К060. По <F2> пропонується підказка з довідника

"Характеристика Клиента":

Значення параметра К100 "Характеристика клієнта". По <F2> пропонується підказка з довідника.

"Інституционный сектор економики" (5 цифр):

Значення параметра К070. По <F2> пропонується підказка з довідника.

"Статус Клиента":

Можливі значення пропонують по <F2>:

· 0 – діючий, 1 – недіючий, 2 - внутрібанківський.

"Форма собственности":

Містить значення параметра К080 згідно довідника.

"Символ министерств и ведомств":

Містить значення параметра К120 "Символи мiнiстерств i вiдомств, якi перераховують кошти". По <F2> пропонується підказка з довідника.

"Бюджетная организация":

Клавішею <Пробел> вказуєте “Так” або “Ні”.

"Отрасль економики":

Поле містить 5-значний код галузі - паpаметp К090 "Галузь економiки". В залежності від роду діяльності Клієнта можна вказати до 6-ти значень. По <F2> пропонується підказка з довідника.

"Вид экономической деятельности":

Містить значення параметра К110. По <F2> пропонується підказка з довідника.

Після введення цих полів запишіть інформацію в БД по клавіші <F8>. При цьому буде автоматично створений договір на Розрахунково-Касове Обслуговування Клієнта.

Відкрити поточний рахунок в національній валюті клієнту – юридичній особі. Завдання виконується за індивідуальним варіантом вхідних даних, якими є результати виконання попереднього завдання.

Порядок виконання індивідуального завдання:

Увійдіть у пункт меню: «Лицевыє счета» à «Открытие новых ЛС». Вам буде пред'явлений екран, у якому вкажіть реквізити рахунка, що відкривається:

"Валюта":

Клавішею <Пробіл> вибираєте 'Нац'/'Ин'. Якщо обрано іноземну валюту, то в наступному полі по <F2> вибираєте потрібний код валюти.

"Клиент" (5 цифр):

Реєстраційний Номер Клієнта у Вашому Банку. Для пошуку Клієнта у Довідниках потрібно натиснути клавішу <F2>, Ви одержите вікно для вибору Довідника. У цьому вікні клавішею <Пробіл> виберіть одне з можливих значень (Юр.особа, Фіз.особа, Банк, Наш банк), натисніть <Enter>, буде запропоноване вікно для контекстного пошуку. Введіть у поле шаблон для пошуку. У результаті пошуку на екрані з'явиться список відібраних Клієнтів. Після вибору необхідного Клієнта натисніть клавішу <Enter>.

"Счет" (14 цифр):

Номер особового рахунка Клієнта. Вказуєте номер балансового рахунка 4-го порядку (по <F2>-вибір БР4 з довідника). Потім у 9-значному полі аналітики ОР по <Enter> проставляєте найближчий вільний номеp згідно маски Констpуктоpа ОР, або вводите реєстраційний номер клієнта.

"Тип" :

Тип ОР (2 цифри). По <F2> надається вибір значень типів ОР.

“Вид секретности счета”:

Можливі значення :

· "Без секретности" - доступ до ОР має відповідальний виконавець, за яким закріплений ОР, а також ті виконавці, яким призначені повноваження по цьому ОР.

· "Секретний" - доступ до ОР має тільки відповідальний виконавець, за яким закріплений ОР. Інші виконавці дістають права "аналітичного читання" цього ОР.

Вказуєте – "Без секретности".

"Назначение" (50 алфавітно-цифрових символів):

Призначення (аналітика) особового рахунка.

Наприклад: поточний ТОВ “Аміна”

"Дата открытия":

Дата відкриття ОР у форматі дд/мм/рррр (по клавіші <Enter> - поточна дата);

"Основания для открытия" (до 10 алф.-цифрових символів) :

Текст, наприклад, для поточного рахунку - "Заява".

"Назначение", "Дата открытия", "Основания для открытия" – обов'язкові до заповнення поля. Описані нижче поля пред'являються до заповнення в залежності від того, чи установлені вони в довіднику Типів ОР для даного типу рахунка.

"Тип для ГНИ" (2 цифри):

Тип Особового Рахунка для податкової інспекції (по <F2> - вибір з довідника.

Поля: "Субкорсчет", "Символ" (символ звітності), "Канал репликации" (зв'язок між рахунком, що обслуговується в агентстві й агентством), "Подразделение", "Задерживать РД до квитовки" (Можливі значення: Так/Немає) - не є обов'язковими до заповнення.

"Отв.исполнитель" (5 цифр) :

Поле для введення Коду Виконавця.

Після заповнення цього поля, Вам буде пред'явлений наступний екран: «Доп.параметры», у якому заповніть поля:

"Операции по ЛС":

Поле визначає: чи дозволений овердрафт по рахунку. Клавішею <Пробіл> встановлюється одне з можливих значень:

· Немає

· Овердрафт по ліміту;

· Овердрафт по залишку.

У тому випадку, якщо встановлено роботу з овердрафтом (і по ліміту, і по залишку), до заповнення пропонується поле "ЛС по овердрафту - овердрафтный"- для введення номера овердрафтного рахунка, на який при закритті Опердня буде перекинене червоне сальдо.

Якщо встановлено овердрафт по ліміту, то для ОР можна установити прямий Ліміт овердрафта в поле "Ліміт овердрафта" (див.нижче ), у межах якого можна працювати по даному рахунку.

Якщо встановлено овердрафт по залишку (на депозитному рахунку), то для даного ОР потрібно встановити зв'язок з депозитним рахунком (див.нижче), у межах залишку на якому Клієнт може працювати з овердрафтом по рахунку, що відкривається. Ліміт овердрафта буде визначатися залишком цього ОР. Пропонується вікно "ОР по овердрафту - депозитний" для введення номера депозитного рахунка клієнта. У вікні введення по <F2> - перегляд рахунків клієнта.

При виконанні практичної роботи при заповненні поля “Операции по ЛС” слід вибрати значення: “Нет”.В цьому випадку поля, що пов’язані зофердрафтом – не заповнюються.

"Параметр R011" (1 символ):

Параметр R011 використовується для формування звітності НБУ. Ця додаткова інформація вводиться при відкритті рахунків пролонгованої і простроченої заборгованості, нарахованих відсотків, прострочених нарахованих відсотків і т.ін.

"Параметр R013" (1 символ ):

Параметр дає можливість установити інформацію з рахункам з поділом у залежності від аналітичного рахунка. – Не заповнюється.

"Лимит овердрафта" (15 знаків):

У межах цього ліміту дозволяється овердрафт по даному рахунку. Поле пред'являється до заповнення в тому випадку, якщо в поле "Операции по ЛС" установлене значення 'Овердрафт по ліміту'.

Крім того, до заповнення можуть бути запропоновані наступні поля.

Якщо для даного типу рахунка установлене формування запису процентної ставки: у поле "Тип проц. ставки" зазначене "ОДНА ПРОЦ. СТАВКА" або "ПО ДИАПАЗОНАМ СУММ"; то після заповнення 2-го экpана пpопонується экpан уведення пpоцентной ставки.

Якщо для даного типу ОР указується фіксована процентна ставка, то на екрані введення заповнюються поля "Дата процентной ставки" і "Величина проц.ставки".

Якщо для даного типу ОР установлене формування процентної ставки ”По диапазонам сумм”, то на екрані введення заповнюються поля "Дата процентной ставки", а "Величина проц.ставки" указується для відповідних діапазонів сум залишку на рахунку.

Наведені вище поля при виконанні даної роботи не заповнюються.

Після введення всієї інформації клавішею <F8> виконується запис рахунку в базу даних.

Після запису під номером рахунку на екран автоматично (згідно Плану Рахунків) виводиться його характеристика :

· А - активний,

· П - пасивний,

· А-П - активно-пасивний.

Увійдіть у пункт меню «Клиенты» -> «Юрлица» («Физлица») і в режимі «Коректування» (клавіша «F7») введіть у юридичну справу Вашого клієнта номер основного особового рахунка.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 161; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!