Особливості організації фінансів підприємства з урахуванням методів організації фінансових відносин



Функціонування фінансів підприємств здійснюється за допомогою їх організації.Під основами організації фінансів розуміють методи та принципи, за допомогою яких здійснюється процеси формування і використання фін. ресурсів, а також контроль за їх кругообігом в процесі відтворення. Діяльність підприємств в умовах ринку може бути організована за допомогою 3х методів: * комерційний розрахунок, * неприбуткова діяльність, * кошторисне або бюджетна фінансування.

Осн. методом ф-сів підпр-в є комерц. розрахунок, що заснований на наст. принципах: 1) Повна господарська і юридична відокремленість – означає, що підпр-во діє на основі статуту, організує своє д-ть на основі уст-чих док-тів, але в межах нац. закон-ва має баланс та статут юр. особи. 2) Самоокупність – означає покриття в-т прост. відтв-ня за рах. власних коштів. Розрізняють дві форми СО: - повна – покриття в-т за рах. власних доходів у повному обсязі; - часткова – покриває лише частину здійснених в-т (ін. частина – за рах. держ. дотацій). 3) Прибутковість – отримані доходи дозволяють не тільки покрити в-ти, але й сформувати пр-к. 4) Самофінансування – передбачає покриття в-т на р-к в-ва за рах. отриманого пр-ку та залучених кредитів, які також погаш-ся за рах. пр-ку. 5) Фінансова відповідальність – підпр-во несе повну відпов-ть за рез-ти своєї д-ті.

При неприбуткова діяльністьті СГ функціонують на тих же принципах, що і комерційна. Однак, цей метод не передбачає викор-ня таких принципів, як прибутковість і самофін-ня. Специф. ознакою форм-ня фін. рес-в при неприбутк. д-ті є те, що, як пр., вони форм-ся за рах. спонсорс., благод. внесків та внесків засн-ків. Гол.метою функц-ня неприбутк. орг-цій є забезп-ня певних потреб сусп-ва, а не отримання пр-ку.

Кошторисне фінансування – полягає у забезпеченні в-т за рах. фін-ня з бюджетів та ДЦФ. Установи, що знах-ся на коштор. фін-ні, функц-ть на основі наст. принципів: 1) Плановість – передбачає, що фін-ня здійс-ся на підставі та в межах вст-ного плану; плановим док-том виступає кошторис. 2) Цільовий характер – виділені кошти можуть бути спрям. на ті цілі, що визначені кошторисом. 3) Виділення коштів здійснюєтьсяся в залежності від факторних показників діяльностіті установи за попер. період. 4) Фін. звітність – вст-ня фін. звітності для орг-цій і установ перед фінансуючими орг-ціями. 5) Фінансова і матеріальна відповідальність.

 

52. Економічна природа і призначення міжнародних фінансів.
Міжнародні фінанси вивчаються в різних аспектах:

· як економічн категорія – це фонди фін ресурсів, які утворилися на основі розвитку міжнародних економ відносин і використовуються з метою забезпечення безперервності і рентабельності сусп відтворення на світовому рівні та задоволення сусп потреб що мають міжнародне значення.

· З інституційного погляду: МФ розглядають як сукупність банків, валютних та фондових бірж, МфІ, регіональних фін кредитних установ, міжнародних та регіональних економ організацій, через які здійснюється рух світових грошових потоків.

· як економічні відносини — це відносини у грошовій формі, що виникають у процесі перерозподілу національних продуктів під час руху товарів, послуг і капіталів на світовому ринку; включають міждержавні й транснаціональні кредитно-фінансові відносини і характеризуються участю в них іноземного елементу;

· як економічний важіль — застосування різноманітних економічних засобів для досягнення максимального прибутку суб’єкта господарювання або зростання загальної вартості капіталу, що був вкладений у міжнародний бізнес.

Особливості міжнародних фінансів як економічних відносин полягають у їх відносній відокремленості від відносин розвитку виробництва та руху капіталу (відгалуження частини коштів у національній валюті на внутрішньому ринку інших держав і світових господарських ринках. Ці кошти втрачають взаємозв’язок із національною економікою і підпорядковуються правилам міжнародних фінансів).

Функції МФ:

· Розподільча-через механізм міжнародних фінансів здійснюються грошовий розподіл і перерозподіл світового продукту. Внаслідок існування міжнародних фінансів створюються, розподіляються і використовуються грошові фонди, забезпечуються різні потреби світового господарства. Розподільча функція покликана сприяти організації збалансованого й ефективного світового виробництва, розвитку у всіх галузях світової економіки з метою найбільш повного задоволення потреб світового співтовариства;

·  Контролююча - сутність полягає у здійсненні контролю за виробництвом та розподілом світового суспільного продукту у грошовій формі шляхом обліку та аналізу його руху у будь-який час і на будь-якому етапі. Результатом реалізації цієї функції є прийняття рішень щодо міжнародних фінансів, розробки поточної та стратегічної міжнародної фінансової політики.

·  регулююча функція, яка пов’язана із втручання міжнародних валютно-кредитних та фінансових організацій за допомогою фінансів у процес відтворення;

· стабілізуюча функція, сутність якої полягає у створенні у світогосподарській системі стабільних умов для економічних та соціальних відносин.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 227; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!