Організація і проведення лісопатологічного нагляду



Лісопатологічне обстеження проводиться для виявлення та обліку осередків масового розмноження шкідників, хвороб і інших патологічних явищ в лісах.

На основі отриманих даних розробляється система міроприємств по боротьбі з шкідниками і хворобами лісу, локалізації та попередження масового спалаху на найближчий час.

Одночасно при обстеженні виясняється загальний стан лісових насаджень в цілях розробки плану лісогосподарських міроприємств, направлених на оздоровлення лісу.

Загальний план лісопатологічного нагляду розробляється старшим інженером – лісопатологом і затверджується начальником управління лісовим господарством.

Лісопатологічне обстеження здійснюється двома методами:

 - рекогносцировочним; - детальним.

Рекогностировочне обстеження заключається в загальному ознайомленні з лісонасадженнями – окомірно. При обстеженні виконується окомірна оцінка пошкодження насаджень або окремих порід шкідниками і хворобами, а також окомірний облік санітарного стану, приблизно вказується площа і маса. Результати доповнюються даними детального обстеження. Детальне обстеження супроводжується закладкою проб або взяттям модельних дерев. Його проводять з ціллю встановленням степені заселення насаджень шкідниками і враженням хворобами та загрози для росту лісонасаджень, а також отримання матеріалів, необхідних для проектування лісозахисних міроприємств. Детальне обстеження проводиться в стиглих насадженнях, в молодняках та на площах, підлягаючих залісненню.

Участь в інвентаризації осередків небезпечних шкідників і хвороб лісу

Інвентаризацію осередків лісництво на даний час не проводить, тому що було проведено ряд санітарних рубок які сприяли покращенню санітарного стану та знищенню осередків шкідників і хвороб лісу.

Участь в проведенні заходів профілактики шкідників та хвороб

Від появи і розвитку осередків шкідників і хвороб лісу необхідно вжити такі заходи: - Лісопатологічне обстеження; - Грунтові розкопки; - Обприскування; - Біологічні методи боротьби; - Виготовлення штучних гнізд; - Спилювання заражених дерев;  - Нагляд за появою осередків шкідників і хвороб.

 

 


 

Розділ 8. Охорона лісу

 

                                             


Посадові обов’язки майстра лісу

Основні положення

Старший майстер лісу призначається і звільняється директором ДО ЛГ  “ Білоозерське ” за поданням лісничого. У своїй роботі старший майстер лісу підпорядковується лісничому.

      Старший майстер лісу повинен знати: межі дільниць і обходів, які в неї входять; агротехніку, технологію та засоби механізації лісового господарства, місце знаходження всіх протипожежних споруд, водоймищ, норми та розцінки на роботі, діючі положення по оплаті праці робітників, правила охорони праці та техніки безпеки.

Посадові обов’язки

Старший майстер лісу:

- Організовує роботу майстрів лісу і виконання всіх видів робіт на закріпленій за ним лісогосподарській дільниці .

- Забезпечує виконання завдань, раціональне використання робочої сили та механізмів.

- Веде облік об’єктів  та якості виконаних робіт. Складає первинну документацію на виконані роботи.

 - Здійснює контроль за правильністю лісокористування, охороною та захистом лісу.

 - Проводити ревізії обходів та ввіреного майстрам лісу майна.

 - Перевіряє дотримання правил пожежної охорони в лісах, відпуск лісу на кореню, рубок лісу, сінокосіння та інших видів користування лісом. Приймає міри до присікання виявлених порушень.

 - Приймає міри по ліквідації пожеж з одночасним інформуванням про це лісничого.

 - Дотримується всіх правил полювання і рибної ловлі, збору грибів і лікарських рослин.

 - Перевіряє документи на право полювання і рибної ловлі у громадян, які знаходяться в мисливських угіддях ДО ЛГ “ Білоозерське ”.

 - Організовує роботу майстрів лісу і виконання всіх видів робіт на закріпленій за ним мисливській дільниці .

 - Затримує порушників правил полювання та лісових порушників, накладає арешт на незаконно добутих тварин та лісопродукцію.

 - Перевіряє складені майстрами лісу, а також самостійно складає протоколи про всі види порушень та направляє їх в лісництво.

 - Забезпечує охорону лісових угідь на своїй дільниці від браконьєрства та приймає участь у складі груп, які здійснюють патрулювання на території мисливських угідь.

 - Веде спостереження за санітарним станом лісу та перевіряє звіти майстрів лісу про появу шкідників та хвороб лісу.

 - Займається відведенням лісосік з оформленням відповідних матеріалів, прийомкою заготівельної лісопродукції з веденням щоденника.

 - Контролює дотримання робітниками виконавчої та трудової дисципліни, правил охорони праці та техніки безпеки.

Права

Старший майстер лісу:

 - Приймає участь в підборі та розстановці працівників лісової охорони на ввіреній дільниці.

 - Притягає до відповідальності порушників порядку, де порушуються правила техніки безпеки та протипожежні правила.

 - Має право на службове використання відомчої та власної зброї.

Відповідальність

Старший майстер лісу:

 - Несе відповідальність за ведення лісогосподарських робіт, охорону лісу від пожеж, шкідників та хвороб, робіт по лісовідновленню, дотримування правил охорони праці і техніки безпеки на своїй дільниці.

 - Відповідає за дотримання правил внутрішнього розпорядку в ДО ЛГ

“ Білоозерське ”, трудової та виробничої дисципліни на своїй ділянці.

 - Відповідає за охорону мисливських угідь та додержання режиму ДО ЛГ

“ Білоозерське ”.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 985; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!