Придбання навичок практичної діяльності за фахом



Ознайомлення з обладнанням та правилами його експлуатації.

До основного обладнання відділу надання послуг обслуговування комп’ютерних систем,  відносяться комп’ютери та інструмент для виконання робіт:

- Asus p867LE , процесор Intel i5 2400, відео карта GeForce GT550, жорсткий диск Digital Power 500Gb, оперативна пам'ять Hypex 6гб.

- Прикладне програмне забезпечення.

- Прибор для тестування мережі на втрачу сигналу.

- Мережеве обладнання(маршрутизатори, конектори  RJ 45,свічі).  

До основних правил експлуатації обладнання належать:

- Забороняється включати в розетку будь який провід без штепсельної вилки;

- Шнур з вилки потрібно виймати за корпус, а не за шнур;

- Категорично забороняється торкатися до гоголених проводів;

- Забороняється торкатися обладнання мокрими або вологими руками;

 

Дослідження технологічних процесів проектування, розробки тестування та верифікації прикладного та системного апаратного та програмного забезпечення комп’ютерних систем та мереж.

В першу чергу найзручніше провести установку кулера на процесор і установку процесора на материнську плату, тому що коли материнська плата буде вже встановлена, буде дуже складно виконати установку кулера на процесор, тому будуть дуже мішатися стінки системного блоку, особливо складно це буде зробити новачкові.Далі потрібно зробити установку материнської плати в корпус, я раджу це зробити саме зараз, тому що потім будуть мішатися жорсткий диск, блок живлення, дисковод ...Тепер йде установка оперативної пам'яті, хоча особливої ​​різниці коли її встановлювати немає, тому це зробити дуже просто.Далі виконуємо установку блоку живлення, я раджу це робити саме четвертим кроком, але тільки дивіться не стукніть при цьому кулер процесора, а то так дуже легко пошкодити його кристал.Тепер можна прізвесті установку жорсткого диска, відразу подлючен до нього шину даних від материнської плати, і електричний дріт від блоку живлення.Далі можна виконати установку дисковода, також підключивши до нього всі дроти.Якщо вам з якоїсь причини потрібен Floppy, то далі йде установка Floppy дисководу. Ну а тепер можна здійснити установку відеокарти, а якщо б ми її поставили раніше, то вона нам дуже б заважала, тому стоїть у центрі системного блоку. Далі йде установка мережевої карти, установка звукової карти, і установка модему.Тепер можна сміливо виконати установку кулера системного блоку, і підключити його провід живлення до материнської плати. Далі виконуємо підключення мишки, клавіатури, монітора і інших зовнішніх пристроїв. І пробуємо запускати систему.Цілком можливо, що при першому запуску у вас виникнуть проблеми зі включенням комп'ютера.

Монтаж, налагодження та тестування мережі.

Для прокладки кабелів мережі краще всього використовувати спеціальні підвісні кабельні короби, настінні кабелепроводи або фальшполи. В цьому випадку кабелі надійно захищені від механічних дій. Фальшпол - металеві панелі, встановленими на підставках, і покриваючі всю підлогу приміщення.

Для прокладки кабелю між кімнатами звичайно пробиваються отвори в стінах або перекриттях. В порівнянні з прокладкою кабелю через стіни кімнати це дозволяє істотно скоротити загальну довжину кабелів. Проте треба враховувати, що таке рішення ускладнює будь-які подальші зміни в кабельній системі.

Мережеві розетки під "виту пару" представляють собою короб змінною кришкою, в верхній частині якого змонтована відповідна частина роз’єму RG-45 оснащена вісьмома під пружинними контактами, а також є одне або інше приспособлення для підключення провідників мереженого кабелю. Зазвичай розетки мають або спеціальний клею чий шар або отвір під гвинти для кріплення його до стіни. Якщо розвернути розетку роз’ємом до себе таким чином, щоб контакти виявилися в низу, то номера контактів відраховуються з 1 до 8 справа наліво.

Отже, для того, щоб змонтувати роз'єм RJ-45 на кабель "вита пара", потрібно виконати наступні операції.

- Надіти на кабель "вита пара" захисний ковпачок.

- Видалити верхній захисний шар кабелю на відстань 12,5 мм.   

-  Акуратно розплетіть звиті пари провідників. Зачищати їх ізоляцію до провідної жили не вимагається.

- Розташувати провідники витої пари в порядку, відповідному вибраній вами схемі закладення кабелю. Всього для восьмижильного кабелю існує три можливі схеми закладення: EIA/TIA-568A, EIA/TIA-568Ві Cross-Over, яка призначена для прямого з'єднання двох комп'ютерів без використовування концентратора.

- Розташувавши провідники відповідним чином, потрібно взяти в руки роз'єм RJ-45, перевернути його контактами до себе, розмістивши тильною стороною до кабелю — так, щоб кріплення замку виявилося на протилежній від кабелю стороні роз'єму, і до межі насувайте його на виступаючі з кабелю провідники.

- Вставити роз'єм з кабелем в поглиблення, розташоване на робочій поверхні обтискового інструменту, і сильним швидким натисненням на ручки обіжати кабель. При цьому виступаючі з корпусу роз'єму контакти і утримувач кабелю повинні повністю втопити всередину роз'єму.

- Змонтувати аналогічним чином всі необхідні роз’єми RJ-45.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 322; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!