Створення стилів на базі сформатованих абзаців



Наберіть невеликий текст, що має заголовок, підзаголовок, основний текст і нумерований список, і відформатуйте його.

1. Виділіть весь абзац із заголовком 1, натисніть клавішу Ctrlі, не відпускаючи її, клацніть на рядку No Style(Без стилю) палітри стилів.

2. У діалоговому вікні Style Options(Атрибути стилю) введіть ім'я нового стилю header1і клацніть на ОК. Новий стиль створений, але ще не привласнений виділеному абзацу. Щоб зробити це, знайдіть новий рядок header1в палітрі і клацніть на ній.

3. Аналогічно створіть стиль header2для другого рядка із заголовком.

4. Виділіть абзац – нумерований список.

5. У палітрі, що управляє, замість імені початкового стилю No Styleвведіть ім'я нового стилю Numberі натисніть клавішу Tabабо Enter. Оскільки PageMaker не знайде в списку такого стилю, то видає запит: чи треба створювати новий стиль? Клацніть на ОК. Новий стиль створений і відразу ж привласнений поточному абзацу.

6. Виділіть абзац з основним текстом і створіть стиль з ім'ям Body text. Оскільки такий стиль вже є, послідує запит: чи треба замінити його на ваш новий стиль? Клацніть ОК.

7. Збережіть документ.

Редагування стилів

1. Встановіть курсор на рядок із заголовком 1. У палітрі стилів виділиться рядок з потрібною назвою стилю. Клацніть на трикутнику у верхньому рядку палітри і в меню виконаєте команду Style Options.

2. У діалоговому вікні в свиті Next Style (наступний) виберіть стиль Body text. Тепер при введенні тексту після заголовка автоматично створюватиметься абзац основного тексту.

3. Натисніть на кнопку Para. У діалоговому вікні Paragraph Specificationsзадайте відбиття зверху 18 пунктів, ввівши «р18» в поле Before(До) і відбиття знизу в 12 пунктів, ввівши «р12» в поле After (Після). Встановіть прапорець Keep with next (Утримати), щоб заголовок не відривався від наступного за ним тексту при перенесенні на іншу сторінку. Клацніть на ОКспочатку тут, а потім в основному вікні.

4. Тепер відредагуємо стиль основного абзацу. Натисніть клавішу Ctrlі, не відпускаючи її, клацніть на рядку з ім'ям Body textв палітрі стилів або свиті стилів палітри, що управляє. На екрані з'явиться все те ж діалогове вікно Style Options (Атрибути стилю). Клацніть на кнопці Paraі встановіть прапорці контролю за висячими рядками Window controlі Orphan control. Клацніть на ОК.

5. Збережіть документ.

 

       У нашому прикладі ми заходили тільки у вікно абзацних атрибутів. Клацаючи на інших кнопках (Char– символи, Tabs – табуляція, Hyph – перенесення), ви можете змінити будь-які інші атрибути стилю. Майте на увазі, що, відредагувавши стиль, ви зміните всі абзаци, яким він призначений.

       3.5. Запис стилів в бібліотеку

1. Переконайтеся, що всім абзацам привласнений стиль, створений на їх основі.

2. Виберіть інструмент  і клацніть на текстовому блоці, щоб виділити його весь цілком.

3. Відкрийте палітру бібліотек, виконавши команду Window – Plug in Palettes – Show Library.

4. Якщо у вас ще немає жодної бібліотеки, створіть її, клацнувши на трикутнику в титульному рядку палітри і виконавши команду New Library (Нова бібліотека). Далі введіть ім'я файлу для цієї бібліотеки.

5. Клацніть на клавіші з плюсом в нижньому правому кутку палітри, PageMaker запише текстовий блок як новий елемент цієї бібліотеки, а в палітрі з'явиться рядок з його ім'ям Untitled1. Двічі клацніть на цьому рядку.

6. У діалоговому вікні дайте елементу інше ім'я, ввівши його в поле Title.


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 232; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!