Склад та роль фiнансової звiтностi у фiнансовому менеджментi



Фінансова звітність – це бухгалтерська звітність, що містить інформацію про фінансовий стан, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства за звітний період. Емітенти облігацій, довірчі товариства. Валютні та фондові біржі, інвестиц фонди, кредитні спілки, недержавні пенсійні фонди, страхові компанії та інші фінансові установи зобов'язані щорічно надавати річну фін звіт для публікації в пресі.

Фінансова звітність в умовах ринку представляє інтереси для двох груп зовнішніх користувачів: - акціонери, керуючі (директори) підприємства, фінансові менеджери всіх рівнів; - кредитори, аудиторські служби, потенційні інвестори, консультанти з фінансових питань, біржі цінних паперів, законодавчі органи, податкові органи, юристи, торгово-виробничі асоціації, профспілки. Фінансова звітність складається: * Баланс, * Звіт про фінансові результати, * Звіт про рух грошових коштів, * Звіт про власний капітал, * примітки до фін звітності

Фін. звітність забезпечує інформ. потреби користувачів щодо: придбання, продажу та володіння ЦП; участі в капіталі п-ва; оцінки якості управління; оцінки здатності підпр. своєчасно виконувати свої зоб-ня; забезпеченості зоб-нь підпр.; визнач.∑ дивід., що підляг. розподілу; регулювання д-ті підприємства; ін.

Принципи фiнансового менеджменту

Принципи:

1.Плановість та системність.

2.Цільова спрямованість.

3.Диверсифікація вкладень капіталу, яка виявл. у 2-х аспектах: а)управління інвестуванням грошей в різні ЦП та об’єкти; б)створення багато профільних підприємств, що займаються різними видами підпр. д-ті.

4.Стратегічна орієнтованість.

В останні роки популярності набувають проблемно-орієнтовані принципи упр-ня, спрямовані на оптимальне вирішення сукупних проблем розвитку вир-ва та обігу. І одним із принципів даного упр-ня випереджаюче управління, завд. якого є виявлення границь розширеного вир-ва, прогнозування варіантів розвитку, пошук альтернативних шляхів і варіантів прийняття рішень і вибір напрямків фінансування.

Баланс пiдприємства його складовi

Баланс – це звіт про фінансовий стан підприємства, який відображає на певну дату його активи, зобов’язання та власний капітал.

В балансі відображаються ресурси і вимоги на ці ресурси або ж частка участі в них, він служить також індикатором "фінансового здоров'я" підприємства. Відповідно до загальноприйнятих стандартів обліку, баланс розкриває зміст понять активу і пасиву.

Актив балансу характеризує засоби підприємства за складом і напрямами використання. Активи балансу поділяються на оборотні й необоротні. Оборотні активи - це засоби, використані, продані або спожиті протягом звітного періоду. Необоротні активи - це засоби, які використовуються понад один звітний період (рік), вони придбані з метою використання в господарській діяльності і не призначені для продажу протягом року. Активи включають будівлі, споруди та обладнання, фінансовий лізинг, інвестиції в інші підприємства, довготермінову дебіторську заборгованість; різного роду нематеріальні активи; ліквідні цінні папери; поточну дебіторську (або комерційну) заборгованість; товарно-матеріальні запаси; наявні кошти і кошти на банківських рахунках, авансові витрати.

Пасив балансу має п'ять  розділів. В першому розділі пасиву балансу представлена інформація про розміри статутного фонду, спеціальних фондів і цільового фінансування, балансового прибутку. У другому розділі пасиву балансу міститься інформація про забезпечення виплат персоналу, страхові резерви, цільове фінансування. У третьому розділі відображені довготермінові кредити банків та інші позичені засоби, отримані в певному порядку. У цьому ж розділі показують суму заборгованості банкам за всіма видами прострочених позик. У четвертому розділі пасиву відображаються дані про заборгованості короткотермінового характеру, терміни погашення яких настають протягом року з дня виникнення. У цьому ж розділі показують позики під векселі, видані зі строками платежів, які не перевищують одного року з моменту складання балансу.


Дата добавления: 2018-05-01; просмотров: 187; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!