Обґрунтування вибору методу розв’язку задачі



 Для розв’язування даної задачі був використан метод, який полягає у тому, що для виконання кожної із функцій, буде працювати окрема підпрограма, або процедура. Цей метод виділяється тим, що кожна із його процедур є відокремлена. Це означає те, що якщо її розібрати на окремі частини, вони будуть працювати незалежно. Тому цей метод кращий тим, що програма розбивається на декілька підпрограм( у даному випадку – 3), і кожна процедура пишеться окремо. Це дозволяє дуже легко модернізувати по бажанню користувача програму без змінювання попередньо усього коду та вносити певні поправки для подальшої роботи з програмою.

 Також вибір цього методу обґрунтовується тим, що він є одним з найлегших способів рішення даної задачі і є найлегшим для розуміння будь якому програмісту, який забажає подивитися у програмний код даної програми – бази даних.

 Мета цього методу полягає у створенні найлегшого та найзрозумілішого програмного коду та для найлегшої середи користування даної програми. Інтерфейс даної програми створений завдяки створенню посилань на певні підпрограми, які пронумеровані цифрами від одного до трьох. При цьому існує окремий пункт меню, який відповідає за завершення роботи та вихід із самої програми. При цьому іде збереження файлу бібліотеки, у якому зберігається усі дані та уся інформація. Цей файл є невід’ємною частиною самої програми і має бути присутній при запуски, у іншому випадку буде створений інший, але без даних, що були у попередньому ( у даній програмі файл має назву ‘fff’ і постачається разом у папці зі програмою).


ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА

Алгоритм дії програми

 

 


                                                                                                                                                                                                                             

 

Інформаційна структура дії алгоритму

1. Початок програми.

2. Вхід в меню.

3. Розгалуження

3.1 Створення.

3.2 Вивід.

3.3 Пошук.

4. Вихід.

Початок програми – запуск всіх модулів и функцій програми.

Вхід в меню – вивід на екран усі пункти меню.

Розгалуження – можливі дії виводяться на екран.

Створення – підпрограма, у якій іде створення усіх даних бази даних.

Вивід – підпрограма, завдяки якій на екран виводиться усі дані з бібліотеки.

Пошук – підпрограма, завдяки якій виконується пошук всередині самої програми х подальшим виводом на екран.

Вихід – завершення програми та збереження даних у бібліотеку.


Функціональні частини програми

В даній програмі існує 3 функціональні частини, які були описані в алгоритму. Розглянемо їх детальніше :

Створення – це підпрограма створення бази. Виконується завдяки функціям Write та Readln. У собі має циклічність та функцію Rewrite, завдяки чому створення іде кожен раз заново – це дозволяє видаляти не потрібні шляхом переписування без них бази. Сама підпрограма закріплена за цифрою 1, тому у меню саме при натисненні цієї цифри підпрограма запускається.

Рис.2.1 Код програми

Вивід – це підпрограма виводу усіх даних. Завдяки цій процедурі на екран виводиться вся інформація за допомогою функції Writeln. Закріплена за цифрою 2.

 

                                                   Рис.2.2 Код програми

Пошук – це підпрограма пошуку у самій бібліотеці. Завдяки цій процедурі користувач має змогу знайти цікавлячий його об’єкт швидко та зручно. Закріплена за цифрою 3.

                               Рис.2.3 Код програми


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 998; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!