Глобальна і локальна системи координат МСЕ. Зв’язок між ними.



Безпосередньо з кожним стержнем пов'язуеться його власна сис­тема координат х'у\ якою зручно користуватися для аналізу напру­жено-деформованого стану стержня. Така система координат називається місцевою або локальною.Початок місцевої системи координат пов'язуеться з тим вузлом, що має менший номер. Цю точку називають початкомстержня, а точку, яка розташована на протилежному кінці стержня — його кінцем.Вісь х' спрямовують вздовж стержня від його початку до кінця, а вісь у' — перпендикулярно до стержня.

Між кінцевими характеристиками в глобальній та в локальній системах координат може бути встановлений формальний зв'язок:

                                                                                                                                                                                                     Квдратична матриця - матриця

                                                                  Cosβ sinβ 0 0  0 0             перетворення стержневого

                                                                  - sinβ cosβ 0 0  0 0              елемента е

                                             Те =           0     0  1 0   0 0

                                                                  0     0     0 cosβ sinβ 0  

                                                                        0     0  0 - sinβ cosβ 0     

                                                                        0     0  0  0  0 1     

Вузлові характеристики дискретної моделі

Вузли дискретної моделі можуть бути характеризовані із ста­тичного і кінематичного погляду. Кінематичними характеристи­ками є вузлові переміщення, а статичними — вузлові наванта-ження і вузлові реакції.

Будь-який вільний жорсткий вузол і дискретної моделі має три ступені вільності, тобто можлитсть двох поступальних Δхі, Δуі і одного кутового переміщення Δφі цього вузла .

Статичною характеристикою вузлів дискретної моделі є вузлові навантаження. В кожному вузл і припускаеться можливість дії трьох компонентів зовнішніх зосереджених силових дій: Fxiсила, яка спрямована вздовж осі х загальної системи координат;Fyi— сила, яка діє вздовж осі у;Fφiзосереджений момент.

Ще одна статична характеристика вузлів — вузлові реакції. Під впливом зовнішніх дій вузли дискретної моделі переміщуються, а стержні, які їх поєднують, деформуються. Між вузлами і стержнями виникають реакції взаемодії, що зумовлені тільки переміщеннями вузлів. Сумарні реакції всіх стержнів, які приєд­нуються до вузла і, зобразимо у вигляді двох зосереджених сил, що орієнтовані вздовж осей глобальної системи координат всієї моделі, і зосередженого моменту. Позначимо щ реакції через Rxi, Ryi, Rφi-

Реакції, які передаються на вузол і з боку стержнів, і на стержні, що приєднуються до вузла, однакові за величиною, але спрямовані в протилежних напрямах. Зазвичай для реактивних сил, з якими вузли діють на стержні, за додатні приймають напрями, які збігаються з додатними напрямами вузлових перемщень. Тоді реакції, які передаються на вузли з боку стержнів, будуть спрямовані у протилежних напрямах.

Кінцеві характеристики скінченних елементів у локальній системі координат

У процесі деформування споруди її вузли, отже і кінці стержів переміщуються, внаслідок чого на кінцях виникають реакції взаємодії стержнів з вузлами дискретної моделі.

Необхідно звернути увагу на те, що кінцеві переміщення і кінцеві реакції нумеруються в суворо у визначеному порядку.

Повний вектор переміщень скінченного елемента е в локаль­ній системі координат матиме вигляд:

                                          δ’e ={δ’i δ’j}= {δ’1δ’2δ’3|δ’4δ’5δ’6 }

Так само можна записати вектор кінцевих реакцій стержня в локальній систем координат: r'e.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 1016; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!