Заняття з аплікації 2 молодша група .



Тема:Кульки для клоуна.

Мета:Закріплювати вміння наклеювати різнокольорові круги різного розміру, кольору. Розвивати уяву, уважність увагу. Викликати позитивні емоції від спільної роботи. Виховувати бережне ставлення до предметів.

Завдання:

Освітні: закріплювати уявлення про геометричні фігури - коло; удосконалювати вміння класифікувати предмети за кольором; закріплювати прийоми наклеювання.

Розвиваючі: розвивати мовлення, пам'ять, увагу, мислення.

Виховні: продовжувати виховувати у дітей чуйність, співчуття до казковим персонажам, викликати бажання допомагати їм.

Матеріали та обладнання.

Кулі пластмасові (червоні, жовті, зелені); рознос; 3 однакові кошики з кольоровим орієнтиром (стрічки червоного, жовтого та зеленого кольорів); аркуш білого паперу формату А1 з зображенням сумного клоуна, картка з намальованими на ній посмішкою для клоуна; вирізані кружечки різного кольору, клей, пензлі, серветки; коробка з надувними кулями.

ЗаключнаХід заняття

1.Вступна                                                                                                                                              1.1.Сюрпритзний момент, прихід клоуна.

1.2.Мотивація, клоун загубив свои кульки-сестрички і просить нас щоб ми йому допомогли.

Основна

2.1.Запитання про кулі, якого вони кольору, форми, на що схожі, чи багато их і т.д.

Вихователь. - Який настрій у клоуна? (сумне, сумне). А як ви думаєте, чому? (Відповіді дітей).

- А сумний він тому, що йому хочеться грати, але у нього немає кульок. Допоможемо йому розвеселитися? У вас на столі лежать різнокольорові гуртки - кульки і все необхідне, щоб наклеїти їх. Зробити це треба красиво - так, щоб кульки оточували нашого клоуна. Тоді він стане веселим.

- Покажіть, як клоун буде жонглювати кульками. (Діти імітують рух).

- А зараз приступимо до роботи.

В процесі роботи уточнити у дітей, куди вони будуть наклеювати кулі (вгору, вниз, над клоуном, під клоуном).

2.2.Фізкультхвилинка

Ми різнокольорові кульки

Ми кружляєм

Ми літаєм і стрибаєм

До сонця ручки протягаєм

І пальчики свои ми розминаєм-розминаєм

3.Заключна

3.1Вихователь (непомітно для дітей) приклеює на обличчя клоуна картку з посмішкою.

- Подивіться на вираз обличчя клоуна. Що ви помітили? (Відповіді дітей). Який у нього зараз настрій? (Веселий, радісний).

- Так, клоун нам посміхається і говорить вам дякуємо за гарні, різнокольорові кульки. А ще він приготував для вас сюрприз.

З коробки дістати різнокольорові надувні кулі та під музику Ст. Шаїнського «Цирк» запропонувати дітям пограти з кульками.

48.Взаємозвязок зображувальної і ігрової діяльності. Гра й зображувальна діяльність виникають практично водночас у житті дітей. В процесі гри у дитини може виникнути потреба щось намалювати, процес малювання, як і сам малюнок, стає сюжетним продовженням гри. Таке природне взаємопроникнення гри та зображувальної діяльності наводять на думку про потенційні можливості інтеграції цих двох видів діяльності. Взаємозв’язок зображувальної діяльності з грою створює значущий для кожної дитини мотив діяльності, а це забезпечує більш високу її продуктивність. Завдяки своїм природним віковим особливостям (нестійка увага, нездатність до тривалої роботи, швидке переключення з одного виду діяльності на інший) малюк без будь-яких зусиль перевтілюється, активно спілкується та швидко входить у гру, захоплюється вигаданим образом, дією.

Інтеграція ігрової та зображувальної діяльності дає різні результати залежно від домінування структурних складових того чи іншого виду діяльності. Наприклад, зміна предметного змісту, бажання отримати той чи інший результат (виробити здатність швидко, активно діяти чи отримати оригінальний малюнок) передбачає домінування або ігрових дій, або зображувальних. Звідси виникають два різні утворення: „образотворча гра” та „ігрове зображення”.

Образотворча гра - це специфічна діяльність, у якій удосконалюються навички зображення у спеціально створених ігрових умовах. В образотворчій грі домінує ігровий процес та ігровий результат. Образотворча гра - активне використання продукту власної творчості, усвідомлення його значущості для інших. У молодшому дошкільному віці всі види діяльності спрямовуються та корегуються вихователем і не усвідомлюються дитиною як самостійні. І тільки зображення, яке виникло у власній фантазії та реалізоване власною рукою, створює підґрунтя для самоствердження. Дитина бачить, як її малюнок неодноразово використовується в різних ситуаціях гри, що дає можливість усвідомити значущість своєї творчості, отримати її позитивну оцінку, а отже, і стимул для подальшої діяльності.

49. Види аплікації в ДНЗ. Індивідуальні та колективні форми аплікації можуть бути різного змісту. Залежно від цього прийнято поділяти заняття за видами. Сюди включається: предметна, сюжетна, декоративна. Предметна-засіб, силует, колір; Сюжетна-ритм, композиція; Декоративна-ритм, симетрія, колір, гармонія. Кожен з цих видів ставить перед дитиною певні завдання, пов’язані зі специфічними особливостями діяльності, які полягають у цілеспрямованому застосуванні образотворчих і технічних умінь з вирізання, розкладання і наклеювання зображень відповідно до умов завдання. Це по-новому виявляє і активізує досвід дитини в області аплікації, стимулює і розвиває його самостійність і творчість. Аплікація- одна із видів декоративно- ужиткового мистецтва, який використовується для художнього оформлення різних предметів за допомогою прикріплених до основного тла вирізаних декоративних чи предметних форм. Своєрідність аплікації полягає в характері зображення і в техніці виконання. Зображення в аплікації порівняно з іншими видами площинного зображення більш умовне, контурно-силуетне зображення на площині, аплікаційні виразки із тканини, та шкіри використовують в оформленні одягу виконання пано, оформлення приміщення. Сам процес аплікації має 2 етапи:вирізування або обривання окремих форм і прикріплення їх до тла.Предметна-засіб, силует, колір; Сюжетна-ритм, композиція; Декоративна-ритм, симетрія, колір, гармонія.

 


Дата добавления: 2020-04-08; просмотров: 458; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!