Регенерація кісткової тканини



Є два види регенерації: фізіологічна та репаративна.

Під фізіологічною розуміють відновлення тканинних структур здорового організму в міру їх старіння і відмирання. (приклад: шкіра- постійне відшарування і злущення епідермісу.). Фізіологічна регенерація – це постійний і дуже повільний процес, який не викликає стресової ситуації в організмі.

Репаративна – це відновлення пошкодженої або втраченої тканини. Чим вище диференціювання тканини (нервова, мязова) тим менша у неї здатність до відновлення своєї структури.

Розрізняють три види репаративної регенерації кісткової тканини:

1) Первинне зрощення відбувається протягом найкоротшого часу первинним остеогенезом за рахунок утворення мозоля.

2) Первинно-сповільнене зрощення буває тоді, коли між нерухомими уламками немає щілини, зрощення проходить лише по судинних каналах(інтраканалікулярний остеогенез), тобто виникає часткове зрощення, а повному міжкістковому зрощенню передує резорбція кінців відлмків.

3) Вторинне зрощення переламаних кісток відбувається за рахунок утворення менш повноцінних видів мозоля – періостального, ендостального і параосального (гематома, мякі тканини).

 

 

Переломи в області хірургічної шийки плечової кістки.Класифікація, діагностика, принципи лікування.

Якщо людина падає на приведене плече, виникають привідні, аддукційні переломи, а разі падіння на відведену руку – відвідні, абдукцій ні. Бувають без зміщення, вколочені, зі зміщенням, переломовивихи.

Клініка: біль в ділянці плечового суглоба, втрачається функція руки.Тулуб нахилений в бік травмованої руки. Плече здається вкороченим, у верхній третині – набряк, крововилив по передньо-внутрішній поверхні.Пр приведених аддукційних переломах дистальний відламок зміщується назовні і виникає деформація плеча у верхній третині з кутом, що відкритий досередини-назад, вісь плеча відхилена назовні. Відвідні, абдукцій ні переломи: біль, порушення функцій, набряк та крововиливи по передньо-внутрішній поверхні плеча, у верхній третині деформація з кутом, відкритим назовні і назад, внслідок зміщення дистального відламку досередини, патологічна рухливість у верхній третині плеча.

Ro- у двох проекціях!

Лікування: консервативно (переломи без зміщення, вколочені переломи): знеболення; задня гіпсова шина від краю протилежної лопатки до променево-запясткового суглоба, руку вкладають на клиноподібну подушку термном на 3 тиж.;реабілітація – ЛФК.

При переломах зі зміщенням – одномоментне закрите зіставлення відламків з наступною іммобілізацією кінцівки гіпсовою шиною і вкладанням її на клиноподібну подушку або відвідними шинами ЦІТО, Виноградова.

 

Діафізарні переломи плечової кістки, клініка, діагностика, лікування.

При прямому механізмі виникають поперечні, відламкові, подвійні переломи діафіза плечової кістки, а при непрямому – скісні, гвинтоподібні.

Клініка: При переломах без зміщення спостерігається помірна припухлість і крововилив у ділянку безпосереднього удару, вісь плеча не порушена. Функція руки неможлива. Потерпілий підтримує, зігнуту в лікті травмовану руку, притискуючи її до тулуба.виявляється патологічна рухливість у місці перелому. При переломах зі зміщенням у верхній третині клінічна картина зумовлена положенням відламків. Так, коли площина перелому проходить вище від місця прикріплення великого грудного м’яза- варусна деформація плеча, плече здається вкороченим, кут відкритий усередину. У випадках, коли площина перелому проходить нижче від місця прикріплення великого грудного м’яза – вальгусна деформація, вісь плеча деформована з кутом відкритим назовні.При переломах нижче прикріплення дельтоподібного м’яза – варусна деформація, плече вкорочене. При переломах на межі середньої і нижньої трутин часто ушкоджується променевий нерв – кисть пасивно звисає, пальці зігнуті, а І палець приведений, Потерпілий не може активно вивести кисть із долонного згинання, виконати тильне розгинання пальців, відвести І палець.

Лікування: консервативно (без зміщення): знеболення; торакобрахіальна повязка або глибока шина від краю протилежної лопатки до променево-запясткового суглоба з наступним укладанням руки на клиноподібну подушку або відвідну шину.

(Зі зімщенням) - - одномоментна репозиція з наступною іммобілізацією гіпсової повязки.

 


Дата добавления: 2019-07-17; просмотров: 257; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!