РОЗДІЛ І. ІСТОРІЯ ВИНАХОДУ ТА СУЧАСНИЙ СТАН КНИГОДРУКУВАННЯ.



ІНСТИТУТ КУЛЬТУРИ

 

 

Кафедра документознавства

 

Книга як поліграфічне видання

 

Курсова робота з дисципліни  "Документознавство"

 

                                                                                                                                                                                                 ВИКОНАЛА:

                                                                                 студентка ІІ курсу

                                                                                 факультету ДКМІ

                                                                                 групи ДМ-012

                                                                                 ПЕЧЕРСЬКА КСЕНІЯ

                                                                                 ОЛЕКСАНДРІВНА

                                                                                      

 

                                                                         

                                                           

 

                                                           

                                                       

 

                                                          

 

Київ 2003

 

ЗМІСТ

ВСТУП                                                                                             Розділ і. Історія винаходу та сучасний стан книгодрукування                                                                    1.1 винахід книгодрукування. Початок книгодрукування на русі  1.2 сучасна проблема книгодрукування                                     Розділ іі. Поліграфічний процес                           2.1 основні поняття поліграфії                                                      2.2 способи друкування (види друку)                                          2.3 матеріали для друку                                                                Розділ ііі. Книга – основний вид поліграфічної продукції                                                                                     3.1 формати видань                                                                  3.2 основні деталі книги                                                                 3.2.1 зовнішнє оформлення                                                                3.2.2 внутрішня будова                                                          3.3 оформлення книги у відповідності з її призначенням                   3.3.1 художні та дитячі книжки                                                3.3.2 довідкові, навчальні та промислово-інструктивні книги ВИСНОВКИ                                                                               ДОДАТКИ                                                                                          СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ МАТЕРІАЛІВ                                                                                        

ВСТУП

 

Історія книги і друкарства має немало захоплюючих сторінок. Про неї розповідають і сьогодні спеціалісти, що досліджують справу поліграфії. На всіх етапах розвитку цивілізованого суспільства книга відігравала важливу роль. Не лише друкована, але й рукописна книга в період, який передує виникненню книгодруку, служила важливим засобом розповсюдження знань,  знайомила суспільство з різноманітними науковими та політичними поглядами, була поштовхом до їх формування.

    Книга була і залишається скарбницею мудрості. Як вчитель і наставник книга знайомить нас з надбаннями людського розуму,  допомагає вирішувати філософські проблеми буття.

 Книга – неоцінимий друг кожної людини, та беручи книгу з полички, ми рідко замислюємось, який її шлях, скільки праці вкладено в неї, перш ніж дійшла вона до читача. Скільки людей її створювало, скільки часу та сил було вкладено для її виготовлення. Читаючи книгу, ми навіть не знаємо, скільки деталей містить вона в собі, скільки різноманітних елементів, придуманих майстрами-поліграфістами, знаходиться в ній. Усі вони мають свої назви та своє призначення.

Питання книги як видання поліграфії турбувало людство в усі часи. Оглядаючи джерела з даної теми необхідно зауважити, що дослідники, які вивчають поліграфічну справу більше уваги приділяють саме книзі, бо вона, мабуть, назавжди залишиться основним засобом розповсюдження знань та мудрості. Словацький вчений Думан, російські вчені-педагоги Гордєєв, Іванцов та Прокопов неодноразово піднімали питання дитячої книги та підручників, пропонуючи свої розробки та дослідження поліграфічній та видавничій промисловості. Вчений Словаччини Шульц розробив цілі технології створення обкладинок на різні види книг в залежності від їх призначення. Він переконує нас, що найголовнішу роль у книзі відіграє гарно оформлена обкладинка чи палітурка, яка справляє першорядне враження на читача. Запаско Я.П., який видав у Львові свою дослідницьку працю „Мистецтво книги на Україні”, розкриває проблему видавництв України. Він переконаний, що українська книга не буде користуватися попитом у читача доти, доки в країні не підніметься духовний рівень людей. Доки друкарні не змінять свій напрямок промисловості і  замість листівок, рекламних плакатів та етикеток почнуть друкувати справжні художні книжки, яких за радянських часів видавалося значно більше і коштували вони дешевше. Усі ці питання турбують не лише людей, що біль-менш пов’язані з поліграфічною промисловістю, а й нас простих читачів, студентів, учнів та робітників, бо наша країна не забезпечена тією кількістю якісної книжкової продукції, яка має бути у розвинутій, цивілізованій державі.  

Сучасна видавничо-поліграфічна форма книги являється результатом довгого історичного розвитку. Її зміни пов’язані із загальним прогресом економіки та культури, удосконаленням книговидавничої справи та книгодрукування, поширенням потреби в книжковій продукції, ростом вимоги до неї зі сторони споживача. На формування видавничо-поліграфічної форми книги впливають і самі види видання, що відрізняються за характером інформації та її цільовим призначенням: наукові, науково-популярні, навчальні, довідкові, літературно-художні і т. д. 

Видавничо-поліграфічна форма книги – це система властивостей та якостей, що перетворюють авторський витвір в книжкове видання, яке забезпечує його існування (тиражування) і передачу в часі та  просторі.

Метою цієї роботи є розкриття книги як документа з точки зору поліграфії, з усіма її деталями, зовнішнім та внутрішнім оформленням, складовими елементами, які формувалися протягом багатьох років і змінювалися разом з поширенням потреб цієї продукції та вимогами читача. 

Об’єктом дослідження даної роботи виступає книга як документ. Предметом роботи, відповідно до об’єкту, виступає книга створена за допомогою поліграфії, поліграфічної техніки за встановленими стандартами та нормами, щодо внутрішнього та зовнішнього оформлення, яке залежить від її призначення. 

 

РОЗДІЛ І. ІСТОРІЯ ВИНАХОДУ ТА СУЧАСНИЙ СТАН КНИГОДРУКУВАННЯ.


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 134; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!