Система адрес у мережі Internet.



Адреси потрібні для ідентифікації об'єктів, які можуть цікавити користувача в мережі. Найчастіше такими об'єктами є вузли мережі (сайти), поштові скриньки, файли, Web-сторінки. Для кожного з них існує свій формат адреси. Однак, оскільки об'єкти зосереджено у вузлах мережі, в їхніх ідентифікаторах обов'язково присутня адреса вузла.

Для ідентифікації вузлів і маршрутизації пакетів служить IP-адреса. IP-адреса – це чотирибайтне число, перших два байти якого визначають адресу підмережі, а два інших – адресу вузла в ній. За допомогою IP-адреси можна ідентифікувати більш як 4 млрд. вузлів. На практиці ж через особливості адресації до деяких типів локальних мереж кількість можливих адрес становить понад 2 млрд. Для користувача працювати з числовим зображенням IP-адреси незручно, тому йому пропонується більш проста логічна система доменних імен DNS (Domain Name System) – послідовність імен, сполучених крапками, наприклад, microsoft.com, rambler.ru, itl.net.ua, lviv.ua і т.д.

Домен – група вузлів, об'єднаних за деякою ознакою (наприклад, вузли навчальних закладів, вузли якої-небудь країни, вузли однієї організації і т. д.). Система доменів має ієрархічну деревоподібну структуру, тобто кожний домен проміжного рівня містить групу інших доменів. Кореневий домен є умовним, на верхньому рівні можуть бути розташовані початкові (територіальні) домени різних країн. Ім'я вузла (машини) становить нижній рівень доменного імені та позначається крайнім лівим доменом (рис. 1).

Наведемо доменні імена деяких країн та організацій: us – США, au – Австралія, fr – Франція, са – Канада, jp – Японія, ru – Росія, uа – Україна, de – Німеччина, com – комерційні організація, edu – навчальні заклади, gov – урядові установи, net – постачальники мережних послуг, org – неприбуткові організації. Слід зазначити, що IP та DNS – різні форми запису адреси одного й того самого мережного комп'ютера. Для переведення доменних імен у IP-адресу служить сервіс DNS.

Для ідентифікації ресурсів мережі (файлів, Web-сторінок) використовується адреса URL (Uniform Resource Locator – уніфікований покажчик ресурсу), яка складається з трьох частин:

- зазначення сервісу, що забезпечує доступ до ресурсу (як правило, це ім'я

- протоколу). Після імені йдуть двокрапка: і два знаки / (коса риска): http://... ;

- зазначення DNS імені комп'ютера: http://www.itl.net.ua... ;

- зазначення повного шляху доступу до файлу на даному комп'ютері:

- http://www.itl.net.ua/Faes/Arcbiv/pagel.html

Як роздільник у повному імені використовується знак /. Вводячи ім'я, потрібно точно дотримувати регістр символів, оскільки в Internet малі та великі літери вважаються різними. В електронній пошті адреса складається з імені одержувача (поштової скриньки), знака "@" та доменної адреси поштового сервера (локальної мережі), до якого приєднано одержувача. Наприклад: kovalenko@polynet.lviv.ua .

Питання для самоконтролю з матеріалу модуля 5/2

Питання для самоконтролю з матеріалу модуля 5/2 до теми 1.2.

1) Що таке Paint?

2) Яке призначення програми Paint?

3) За якими командами можна зберегти зображення?

4) У який форматах редактор Paint дозволяє зберегти зображення?

5) Чи можна редагувати зображення і за допомогою чого?

6) За допомогою який клавіш можна копіювати і видаляти зображення?

Питання для самоконтролю з матеріалу модуля 5/2 до теми 2.2.

1) Що таке Internet?

2) Назвіть основні мережні сервіси.

3) Що таке сервер, клієнт?

4) Яке призначення сервісу FTP?

5) Яке призначення сервісу Мail?

6) Яке призначення сервісу WWW?

7) Яке призначення сервісу IRC?

8) Що таке служба ICQ?

9) Що таке провайдер, хост-машина, домен?

 

МОДУЛЬ 5. РІВЕНЬ 3.

Мета вивчення модуля 5/3.

Ознайомитися із загальними відомостями про правила створення малюнка у графічному редакторі Adobe Photoshop. З основними поняттями та структурою програми Photoshop, інтефейсом програми, принципами редагування зображень. Ознайомитися з поняттями електронна пошта та поштова скринька, пристроями апаратної підтримки та відповідним програмним забезпеченням.

Оволодіти знаннями про переваги й недоліки малювання, збереження, редагування отриманого зображення. Знати плюси і мінуси векторної графіки, панелі інструментів графічного редактору Adobe Photoshop, принципи редагування зображень. Володіти поняттями електронна пошта та поштова скринька, знати пристрої апаратної підтримки та необхідне програмне забезпечення для роботи з електронною поштою. Знати принципи надсилання та отримання електроних листів.

Сформувати вміння самостійно працювати над вивченням нового матеріалу, аналізувати, порівнювати, поєднувати теоретичні знання із практикою.

 

За умови засвоєння даного модуля необхідно перейти до виконання лабораторних робіт та залікової контрольної роботи з МОДУЛЯ V.


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 222; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!