Забезпечення цілісності даних



При створенні схеми даних користувач включає в неї таблиці і встановлює зв'язки між ними. Для зв'язків типу 1:1 і 1:М можна задати параметр забезпечення зв'язної цілісності даних, а також автоматичне каскадне оновлення і видалення зв'язаних записів.

Забезпечення зв'язної цілісності даних означає, що Access при коректуванні бази даних забезпечує для зв'язаних таблиць контроль за дотриманням наступних умов:

1) В підлеглу таблицю не може бути доданий запис з неіснуючим в головній таблиці значенням ключа зв'язку;

2) В головній таблиці не можна видалити запис, якщо не видалені пов'язані з нею записи в підлеглій таблиці;

3) Зміна значень ключа зв'язку в записі головної таблиці неможлива, якщо в підлеглій таблиці є пов'язані з нею записи.

При спробі користувача порушити ці умови в операціях додавання і видалення записів або оновлення ключових даних в зв'язаних таблицях Access виводить відповідне повідомлення і не допускає виконання операції.

Встановлення між двома таблицями зв'язку типу 1:М або 1:1 і завдання для неї параметрів цілісності даних можливе тільки за наступних умов:

Зв'язувані поля мають однаковий тип даних, причому імена полів можуть бути різними;

- Обидва таблиці зберігаються в одній базі даних Access;

- Головна таблиця зв'язується з підлеглої по первинному простому або складовому ключу (унікальному індексу) головної таблиці.

Access автоматично відстежує цілісність зв'язків при додаванні і видаленні записів і зміні значень ключових полів, якщо між таблицями в схемі даних є встановлений зв'язок з параметрами забезпечення цілісності. При діях, що порушують цілісність зв'язків таблиць, виводиться повідомлення. Access не дозволяє встановити параметр цілісності для зв'язку таблиць, якщо раніше введені в таблиці дані не відповідають вимогам цілісності.

Тема 9.1. Робота в MS Access: запит, пошук даних

Запити корисні для роботи з тими полями таблиці, які стосуються поточного завдання. Якщо потрібно далі обмежити дані, з якими ведеться робота, на основі значення, що міститься в полі, можна скористатися критеріями запиту.

Критерії — це правила, які включаються до запиту, вони визначають значення або зразки, з якими мають збігатися або які мають містити поля, щоб їх повертав запит.

Якщо потрібно, щоб запит кожного разу під час запуску запитував у користувача значення або зразок, можна створити параметризований запит. Параметри можна використовувати також зі звітом, щоб запитувати в користувача критерії під час запуску звіту. Можна скористатися формами, щоб удосконалити збирання й передавання параметрів запитів і звітів такими способами:

- Через дозвіл на використання елементів керування, специфічних для типу даних;

- Через увімкнення незмінності значень параметрів;

- Через дозвіл на використання елементів керування типу «поле зі списком» (щоб можна було вибрати значення зі списку, а не вводити його);

- Через дозвіл на використання інших елементів керування, доступних у формах .

Загальні відомості про критерії запиту

Критерій подібний до формули — це рядок, який може складатися з посилань на поля, операторів і констант. У Microsoft Office Access 2007 – Українська версія також можна посилатися на критерії запиту як на вирази.

Наведені нижче таблиці містять кілька зразків критеріїв і пояснення, як вони працюють. Критерії       Опис

>25 і <50   Цей критерій застосовується до поля типу «Числовий», наприклад «Ціна» або «Кількість одиниць у наявності». Він включає тільки ті записи, в яких поле «Ціна» або «Кількість одиниць у наявності» містить значення, більше за 25 і менше за 50.

DateDiff ("рррр", [Дата_народження], Date()) > 30    Цей критерій застосовується до поля «Дата/Час», наприклад «Дата_народження». До результатів запиту увійдуть лише записи, в яких кількість років між датою народження особи та сьогоднішньою датою більша за 30.

Is Null Цей критерій можна застосувати до будь–якого типу поля, щоб відобразити записи, у яких значення поля є пустим (null).

Вочевидь, критерії можуть виглядати дуже по–різному, залежно від типу даних у полі, до якого вони застосовуються, і від особливих вимог. Деякі умови прості та використовують основні оператори та константи. Інші ж складні та використовують функції, спеціальні оператори та включають посилання на поля.

Пошук записів

Наприклад, створено базу даних із використанням одного з нових шаблонів, наданих у програмі Microsoft Office Access, уявімо, що це база даних контактів і до неї імпортовано контактні дані із програми Microsoft Office Outlook. У певний момент ця база буде містити таку кількість даних, що для пошуку певного запису буде недостатньо просто переглянути її.

Існує чотири способи знайти певний запис:

Перехід — це переміщення серед записів, зазвичай по черзі, у таблиці або поданні.

Подання — це об’єкт бази даних, що відображає дані, які зберігаються в таблицях. Поданнями можуть бути форми, запити або звіти.

Пошук — це визначення критеріїв (умов пошуку) і операторів порівняння (таких як «дорівнює» або «містить») і перегляд записів, які відповідають указаним умовам. Записи, які відповідають умовам, виділяються, а дані, які не відповідають умовам, не виділяються.

Фільтрування. Подібно до пошуку, фільтрування також передбачає визначення критеріїв і операторів порівняння. На відміну від пошуку, фільтрування лише визначає, які записи потрібно відображати. Фільтр можна увімкнути або вимкнути для простішого переключення між відфільтрованим і невідфільтрованим поданнями тих самих даних.

Запит. Запити є дуже потужним і гнучким способом пошуку певних записів. Запит дає змогу виконувати настроюваний пошук, застосовувати настроювані фільтри та сортувати записи. Запити можна зберігати та використовувати знову, їх можна використовувати для створення форм і звітів.

Усі шаблони Office Access містять запити, які можна одразу використовувати. Можна побудувати власний запит для відображення лише потрібних записів і для відповіді на певні питання.

Існує кілька способів переходу (огляду) між записами. Для переходу від одного запису до наступного можна використовувати клавішу TAB. У разі відкриття таблиці або подання в поданні таблиці можна використовувати навігаційні кнопки для переходу між записами. Більшість форм також мають навігаційні кнопки для переходу між записами. У шаблонах програми Office Access деякі форми мають поле Перехід, яке дозволяє вибирати запис на основі даних ключових полів.


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 478; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!