Розподіл тем курсу за видами занять



МІНІСТЕРСТВО НАУКИ І ОСВІТИ УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ім. ВАДИМА ГЕТЬМАНА»

КРИВОРІЗЬКИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТИТУТ

 

ПЛАНИ ТА ЗАВДАННЯ

ДЛЯ ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ

З ДИСЦИПЛІНИ

“СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ”

(для студентів спеціальності 6.508 «Фінанси»)

 

 
Затверджено на засіданні кафедри фінансів Протокол № від ____________р.

 

 


Кривий Ріг 2011


Плани та завдання для практичних занять з дисципліни ”Соціальне страхування” (для студентів спеціальності 6.508 " Фінанси"); Укладач: Кравченко Т.О,– Кривий Ріг: КЕІ КНЕУ, 2011. – 24 с.

 

 

Укладачі: Кравченко Т.О., ст. викладач.,

 

Рецензент: Супрун А.А. – старший викладач кафедри фінансів

 

Відповідальні за випуск: І. П. Васильчук, доцент, к. е. н., зав кафедрою фінансів


Вступ

       Соціальний захист населення визначається як система економічних, політичних правових заходів, спрямованих на створення оптимальних умов забезпечення реальних можливостей реалізації населенням свої прав і свобод, які забезпечують матеріальний добробут.

       Важливим складовим елементом системи соціального захисту населення є соціальне страхування – система заходів щодо матеріального забезпечення населення в старості, на випадок захворювання чи втрати працездатності в працездатному віці, на випадок безробіття, підтримки материнства й дитинства, охорони здоров’я громадян в умовах страхової медицини, при виході на пенсію тощо.

       З метою реалізації функцій соціального страхування в країні утворюються спеціальні страхові фонди. Формування цих фондів забезпечується в основному за рахунок відрахувань за певними установленими державою тарифами до величини нарахованої заробітної плати та інших доходів громадян, а також фондів соціального страхування, які формуються за рахунок внесків самих страхувальників. Джерела фінансування цільових фондів, які формуються під контролем держави – Пенсійного фонду, Фонду со­ціального страхування, Фонду соціального захисту інвалідів, Фонду соціального страхування від не­щасних випадків на виробництві та професійних захворювань, визначаються законодавством України.

       Фахівці суб’єктів господарювання як платники податків та інших обов’язкових платежів до бюджету та державних цільових фондів мають бути добре підготовленими з питань не тільки податкового законодавства, а й законодавства у сфері соціального страхування. Але більш важливе значення у практичному плані набуває завдання кадрового забезпечення структури соціального забезпечення спеціалістами нової генерації, які мають бути добре обізнані в теорії і практиці соціального страхування.

Дисципліна ”Соціальне страхування” є поглибленням і ґрунтується на таких дисциплінах податкового напрямку як ”Фінанси”, ”Податкова система” та ”Страхування”.

Мета методичної розробки – допомогти студентам та викладачам організувати самостійну роботу та аудиторні заняття з дисципліни “Соціальне страхування”.

  Задачами методичної розробки є визначення з усіх тем обсягу учбового часу для проведення практичних занять, формування контрольних питань, питань для самостійного вивчення теми і переліку законодавчо-нормативних актів та інших джерел для самостійної роботи з кожної теми, надання завдань по вирішенню тієї чи іншої задачі з метою набуття практичних навичок у сфері соціального страхування.

Загальні вказівки по підготовці до практичних занять

Курсом ”Соціальне страхування” передбачено вивчення студентами дев’яти тем шляхом опрацювання теоретичного матеріалу, а також застосування набутих знань на практиці шляхом розв’язання задач. Учбовий матеріал необхідно опрацьовувати у встановленій програмою послідовності.

Важливим пунктом у вивченні дисципліни є самостійна робота студентів з вивчення матеріалу та його закріплення, яка включає опрацювання та конспектування законодавчих актів.

Індивідуальна робота студентів передбачає виконання науково-дослідної роботи за передбаченою тематикою та її захист на практичному занятті.

За допомогою Розподілу тем курсу за видами занятьстуденти мають змогу ознайомитися зі змістом лекційних, практичних занять, а також розподілу вивчення тем за годинами, що відводяться на самостійне опрацювання.

Розподіл тем курсу за видами занять

 

№ з/п

 

Тема

Кількість годин за видами занять

Лекції Практичні заняття Самостійна робота
1 Сутність, принципи і роль соціального страхування 2 2 3
2 Іноземний досвід у сфері соціального страхування - 2 4
3 Державне регулювання соціального страхування 2 4 3
4 Пенсійне страхування   4 4 4
5 Страхування тимчасової втрати працездатності 2 4 4
6 Страхування від нещасних випадків на виробництві та від професійного захворювання 2 2 4
7 Страхування на випадок безробіття   2 4 4
8 Єдиний соціальний внесок 4 6 4
9 Медичне страхування   2 2 4
10 Недержавне соціальне страхування   2 2 6

Разом:


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 98; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!