Законодавство України про державні таємниці у сфері міжнародних відносин.



31 липня 1995 Держ.комітет з питань державних секретів прийняв документ6 "Звід відомостей, що становлять державну таємницю".Згідно з ним секретними є такі відомості:

1) зміст директив і вказівокдилегаціям і посадовим особам, які представлли У.на переговорах

2) відомості, розголошення яких яких розкриває тактику і стратегію зов.політ. У.

3) звед. відомостей про експорт(імпорт) озброєння військ техн. та стратег.сировини .

4) звед.відомостей у питаннях міждержав.спеціалізацій при створ. і ви-ві озброєння і військ. техніки

5) від. , що розкривають стратегію і тактику торгівлі У., до моменту їх офіційного повідомлення.

6) від.про обсяг, номенклатуру майна обор. призначення, про маршрути і час руху транспортних засобів, найменування суден, місця їх навантаження та розвантаження.

 

Вплив ЗМІ на міжнар.політ.процеси. Журналістське прогнозування міжнародних відносин.

- стаття «Третій сорт»

- коли в країну їде якийсь відомий політик, дипломат з інншої країни, провідні видання намагаються заздалегідь взяти з ним інтерв’ю, щоб спрогнозувати результат поїздки.

 Журн.і дмпломатія – найважливіші ланки в політ.структурі сусп.

Неможливо проводити зовн.політ, не враховуючи внутр.становище держави. Щоб зробити серйозний крок у зовн.політ.влада мусить спершу підготувати до цього суспільство, заручитись його підтримкою, якраз завдяки ЗМІ.

Досягти успіху на міжнар.арені владні структури не можуть без журналістики. Преса – стратегічна і тактична зброя у веденні дипломатії.

У практиці міжнар.журн.утвердилися такі методи вивчення дійсності:

1) Обєктивний – журн.фіксує події з позиції стороннього спостерігача, не аналізує і не коментує. Метод непродукт., бо читач хоче не тільки знати про плдію, а й роздумувати над нею.

2) Інтерпретаційний – журн.має власну точку зору на подію.

Світовий та національний інформаційний простір.

Професор В. Здоровега вважає, що "національний інформаційний простір – це юридично визначена територія держави, яка є сувереном щодо поширення на цій території сукупності текстової, звукової, аудіовізуальної та ілюстрованої інформації через канали засобів масової комунікації. Держава захищає, відповідно до чинного законодавства України із урахуванням міжнародних правових норм, цей простір від антиукраїнської, антиконституційної інтервенції з боку ворожих до України інформаційно-пропагандистських засобів". Професор Б. Потятиник запропонував своє визначення: "Національний (транснаціональний) інформаційний простір – це сфера реального, тобто позначеного здобутою аудиторією, впливом національних засобів масової комунікації"


ТЕМА 7. Злочинність і ЗМ

ЗМІ про економічні та соціальні фактори злочинності

На сьогодні в Україні проходить етап змін форм власності і період первісного накопичення капіталу, що не може проходити співзвучно з чинним законодавством, через що зростає кількість злочинів (за 3-4 роки – 600 тис. злочинів). Тотальне безробіття, соціально-економічним наслідком котрого є збільшення самогубств та рівня злочинності та бажання легкої наживи.

Боротьба зі злочинністю не є ефективною, бо покладена на плечі районних відділків міліції із застарілою технікою, транспортом, відсутністю пального і некваліфікованими кадрами. Крім того, низька і нерегулярна зарплата спричиняє плинність кадрів. Усе це – причина низького рівня розкриття злочинів, що формує у злочинців відчуття «вседозволеності» і безкарності.

Злочинний світ проникає в економіку, міжнародну торгівлю, банківську справу, технологічний і виробничий процес, що лише збільшує кількість злочинів (наркобізнес, торгівля зброєю і живим товаром).

Крім того, злочинний світ проникає в політику, що є причиною збільшення кількості політичних злочинів ( в т. ч. вбивство В. Гетьмана і Є. Щербаня).

Журналісти не можуть висвітлювати усі ці фактори, тому, що перебувають під постійним пресом «злочинного світу» (правоохоронці не розкрили жодного злочину проти працівників ЗМІ).

економічні:

1. фінанси (люди отримують надто низьку зарплату)

2. усунення конкурентів

3. бажання легкого заробітку

соціальні:

1. знецінення моральних цінностей

2. гроші важливіші за життя

3. бажаня вдовільнити свої фізичні потреби насильницьким шляхом

4. популяція бандитського світу (телесеріали, книги)

5. відчуття вседозволеності і безкарності

6. загальний страх і мовчання нації

ЗМІ мають не популяризувати злочинність розкриваючи методи злочину а навпаки виквати їх чи у гумористичному вигляді чи у гострій критиці.Головне щоб читач зрозмів наскільки це жахливо і щоб цей матеріал не спонукав до злочину а навпаки протистояв йому.

 


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 124; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!